Mevsimlik işçilere sağlıklı yaşam eğitimi verildi

Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğü, ilçe genelinde yaptığı çalışmalarla mevsimlik tarım işçileri ve ailelerine yönelik beslenme, hijyen, ağız ve diş sağlığı gibi konularda eğitim verdi.

Mevsimlik işçilere sağlıklı yaşam eğitimi verildi

Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından çocuk işçiliğinin önlenmesi, mevsimlik tarım işçilerine yönelik sağlıklı yaşam eğitimleri verilerek tarama yapıldı. İlçe Sağılık Müdürlüğü personeli tarafından ilçe genelinde gerçekleştirilen çalışmalarda, mevsimlik tarım işçilerinin yaşam koşullarının değerlendirilerek daha sağlıklı ortamda konaklamalarının yanı sıra yaşam koşullarının iyileştirilmesine katkıda bulunabilmek amacıyla aşısız çocuk kalmaması ve sağlıklı gebeliklerin devamı için bilgilendirmeler yapıldı.

Mevsimlik tarın işçileri ile birlikte ilçeye gelen ve yaşları 6-14 arasında değişen öğrenciler için Karasu Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda açılan sınıfta; öğrencilere de İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından hijyen, ağız ve diş sağlığı ve beslenme konularında eğitim verildi. Öğrencilere ağız ve diş bakım seti, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan “Sağlığım İçin” kitapçığı ve çeşitli broşürler dağıtıldı. Çalışmalar sırasında İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli, bin 956 tarım işçisi ile 125 çocuğa ulaşarak beslenme, hijyen, ağız ve diş sağlığı gibi konularda eğitim verdi.


 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE