O hastanelerde fizik tedavi hizmeti devam edecek 

İl Sağlık Müdürlüğü, Karasu ve Hendek Devlet Hastanelerindeki fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri ile ilgili açıklama yaptı 

O hastanelerde fizik tedavi hizmeti devam edecek 

Karasu ve Hendek Devlet Hastanelerinde fizik tedavi ve rahabilitasyon hizmetlerinin sonlandırılacağına yönelik son günlerde bazı yayın organlarında haberler yer alıyor. 
İl Sağlık Müdürlüğü, bu iddialara karşı yaptığı açıklamada, fizik tedavi ve rehabilitasyonda sadece hizmet alımının sona ereceğini, hizmetin hastanenin kendi personeli tarafından verileceğini açıkladı. 
İl Sağlık Müdürlüğü'nün açıklamasının tamamı şu şekilde: 

Karasu Devlet Hastanesinde hizmet alımı ile gerçekleştirilen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hizmet alımının durdurulması ile bu alanda hizmetin sona erdiğine ilişkin çeşitli medya kuruluşlarımızda haberler yer almıştır. Haberde 50 bin TL’lik bir cihaz alınmadığı için Fizik Tedavi hizmetinin biteceğine dair bilgilerin yer aldığı görülürken, eksik bilgiyle yapılan haberler üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirmesi adına açıklama yapılması uygun görülmüştür:
“Karasu Devlet Hastanesinde hizmet alımıyla sunulan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hizmetinin yerine daha önce de hastanelerimizde sağlanan bu alandaki hizmetimiz Bakanlığımız tarafından görevlendirilecek uzman doktor ve fizyoterapist ataması ile hastanemiz tarafından satın alımı yapılan cihazlarla devam edecektir. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon için gerekli cihazların satın alımıyla ilgili işlemler devam etmekte olup, hizmet alımı sözleşmesi bittikten sonra Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hizmeti kesintisiz bir şekilde sürecektir. 
Karasu Devlet Hastanemizde olduğu gibi Hendek Devlet Hastanemizde de hizmet alımıyla gerçekleşen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hizmetleri hizmet alımı sözleşmelerinin sona ermesiyle bu doğrultuda hastanelerimiz tarafından sağlanacak olup şu an bu hastanelerimizdeki fizik tedavi hizmetleri devam etmektedir.  İlçe Hastanelerimizde Fizik tedavi Ünitelerinin hizmetlerinin durdurulması yönünde bir durum olmadığı gibi bu ünitelerin arttırılarak hizmetin daha da yaygınlaştırılması planlanmaktadır. Karasu ve Hendek’ten sonra son olarak Geyve Devlet Hastanemize de Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı hekim ile fizyoterapist ataması yapılarak, Fizik Tedavi Polikliniğinde hasta kabulü başlamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2019, 09:07
banner3
YORUM EKLE