Sağlık-Sen'den Öğütlü'ye ziyaret 

Sağlık-Sen Sakarya Şube Başkanı Abdullah Sönmez, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü'yü ziyaret etti 

Sağlık-Sen'den Öğütlü'ye ziyaret 

Memur-Sen'e bağlı Sağlık-Sen Sakarya Şube Başkan Abdullah Sönmez, Sakarya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü'yü ziyaret etti. 
Şube Başkanı Sönmez ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada; "Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Ek Ödemeleri Daire Başkanlığı tarafından 2020 Ocak ayından itibaren döner sermayenin dağıtım usulüne ilişkin döner sermaye komisyon karar tutanağı yayınlandı. Bu karar ile hazine payının %15 yerine %1 kesileceği belirtilerek Sağlık-Sen olarak açmış olduğumuz ve kazandığımız mahkeme kararının gereği yerine getirilmiş oldu. Ocak ayı itibariyle sağlık tesislerinde döner sermayeden yapılacak hazine payı kesintisi %1 olup, dağıtılacak döner sermaye de %46 ya kadar olabilecektir. Sağlık-Sen olarak mücadelemiz sağlık çalışanlarının ekonomik ve özlük haklarının daha iyi seviyeye çıkarılmasıdır. Bu bağlamda ek ödemede yaşanan sorunun asıl kaynağı olan ek ödeme yönetmeliğinde sağlık çalışanları lehine kapsayıcı bir değişiklik yapılıncaya, sağlık çalışanlarının alın terinin karşılığı ödeninceye kadar mücadelemiz devam edecektir.
Değerli İl Sağlık Müdürümüze sağlık çalışanlarımızın talepleri ve sahanın beklentileri  adına gösterdiği hassasiyetten dolayı adına teşekkür ediyoruz" dedi. 
 Doçç Dr. Aziz Öğütlü de; "Bakanlığımızın yeni düzlemesi hayırlı olsun. İlimize, bölgemize hizmet eden bütün mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum .Şube Başkanımıza ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyor çalışmalarında kolaylıklar diliyorum" ifadelerini kullandı. 

Sakarya Yenihaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21