Sakarya'ya 300 milyon TL'lik pandemi hastanesi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Erenler’e 45 gün içerisinde tamamlanacak olan 250 yataklı pandemi hastanesinin yapılacağını söyledi

Sakarya'ya 300 milyon TL'lik pandemi hastanesi

sakaryayenihaber.com –


AKP Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, partisinin Karapürçek İlçe Kongresi’ne katıldı. Kongre’de gündeme ilişkin konuşan Yavuz, tüm dünyada etkisini halen sürdüren kovid-19 salgınına karşı tedbir amaçlı Erenler’e 250 yataklı pandemi hastanesinin yapılacağını açıkladı.


ACİL DURUM HASTANESİ


Sağlık alanındaki eksikliklerin üstüne çok büyük şeyler kattıklarını kaydeden Yavuz, “Doğum hastanesinin yeni halini görüyorsunuz. Bul yıl içerisinde 1000 yataklı hastanemizin inşaat ihalesi gerçekleşiyor. Yine Karapürçek’e en yakın yer olan Erenler çıkışında acil durum hastanesi inşa edeceğiz” dedi.


DEĞERİ 300 MİLYON TL


Erenler’de yapılacak olan pandemi hastanesinin değerinin 300 milyon TL olduğu söyleniyor. 200 milyon TL’nin Sağlık Bakanlığı tarafından verileceği 100 milyon TL’nin ise yardımseverler tarafından toplanacağı öğrenildi. Para toplandığı takdirde 45 gün içerisinde tamamlanacak.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 14:32
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ersan okur
Ersan okur - 4 ay Önce

Bu ......... hala konusuyormu??? Secimdeki en büyük yalanlarını unutmam mümkün değil!!!

Akcapakca
Akcapakca - 4 ay Önce

100 yataklı hasteneyi bitiremediniz de 300 yatak torunlara filan nasip olur herhalde gündeme icraatçı vekil olarak gelmeye çalışıyorsunuz ama şu memlekete nokta faydanız yok...