Sapanca’daki bu duraktan KETEM otobüsü kalkacak

Sapanca’da İlçe Sağlık Müdürlüğü karşısında bulunan otobüs durağı kansere dikkat çekmek için pembeye boyandı. Kanser bilgilendirme afişlerinin bulunduğu duraktan KETEM’e (Kanser Erken Teşhis ve Eğitim Merkezi) otobüs kalkacak

Sapanca’daki bu duraktan KETEM otobüsü kalkacak

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü kanserde mücadelede vatandaşın dikkatini çekebilmek ve erken teşhisin önemini vurgulamak için sınır tanımıyor. Sapanca’da bir otobüs durağı İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli ve öğrenciler tarafından pembeye boyanarak kanserde erken teşhisin öneminin vurgulandığı bilgi afişleriyle donatıldı. Kanser taraması yaptırmak isteyen vatandaş sağlık personelinin yönlendirmesiyle Kanser Erken Teşhis ve Eğitim Merkezine (KETEM) bu duraktan hareket edecek KETEM otobüsü ile götürülecek. İlçe Sağlık Müdürlüğünün binasının karşısında bulunan otobüs durağına “Sağlık Durağı” adı verildi. İl Sağlık Müdürü Doç Dr. Aziz Öğütlü, “KETEM’lerimiz ve Aile Sağlığı Merkezlerimizin de katkısıyla kanserde erken teşhisle ilgili çalışmalarımız devam ederken Sağlık Duraklarını da artırmayı planlıyoruz. Söz konusu durağın hizmete gitmesinde katkı sağlayan Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen’e ve İlçe Sağlık Müdürümüz Dr. Arzu Ayan Bostancı’ya teşekkür ederim” dedi. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2019, 16:21
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
ZeynepEvcumen
ZeynepEvcumen - 1 yıl Önce

Bir kanser hastası olarak önce il sağlık müdürümuz doçent doktor Aziz Özgürlüye Sapanca ilçe sağlık müdürümüz Doktor Arzu Ayan Bostancı ya ve benim hastalığımin ilk teşhis ve tanımında yardımcı op.Doktor Dursun Bostancı ya ve Belediye Başkanımız Özcan Özcan beye bu duyarlılıklarindan dolayı çok teşekkür ederim saygılarımla selamlıyorum Zeynep Evcümen.