Tadilat yarım kaldı!

Sabancı Vakfı ve Sağlık Bakanlığı tarafınca imzalanan protokolle tadilat ihalesine çıkan Toyota-Sa Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesi, yüklenici firmanın iflas etmesine rağmen sözleşme süresi dolmadığı için yeniden ihaleye çıkamıyor.

Tadilat yarım kaldı!

ATIL HALE GELDİ
Sabancı Vakfı ile Sağlık Bakanlığı tarafından imzalanan protokolle tadilat için ihaleye çıkılan ve 15 milyon 841 bin 190 TL bedelle ihale edilen Arifiye İlçesindeki Toyota-Sa Acil Yardım Hastanesi’nin tadilatı, yüklenici firmanın iflas etmesi sebebiyle yarım kaldı. İflas eden firmanın sözleşmesinde bulunan tarihten önce ihaleye çıkılamaması sebebiyle hastanenin tadilatı yarım kaldı. İşi bitiremeyen yüklenici firma ise tadilatını yaptığı bölümün hak ediş ücretini almaya devam ederken, yarım kalan iş sebebiyle Toyota-Sa Hastanesi tamamen atıl hale geldi.
VATANDAŞ GERİ İSTİYOR
1193 yılında yapılan Toyota-Sa Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesi’nde mevcut yapıların tadilatının yanı sıra yeni bir hastane binasının da yapılması planlanan hastane alanında iş tamamen dururken Sabancı Vakfı tarafından 7 buçuk milyon TL’lik bağış alınan yenileme projesinin durması sebebiyle Arifiye İlçesinde yaşayan vatandaşlarda duruma isyan ederken sürecin nasıl işleyeceği ve yeni ihalenin ne zaman yapılacağı konusunda bir açıklama yapılmadı. Bölgede yaşayan halk ise hastanenin tekrar geri gelmesini istiyor.
YÜKÜ AZALTACAK
TEM Otoyolu girişine yakınlığı, D-650 Karayoluna bağlantısı ve konumu sebebiyle oldukça değerli bir hastane olan Toyota-Sa Hastanesi’nin tadilattan sonra isminin değişeceği ve Sadıka Sabancı Hastanesi olacağı öğrenilirken, hastanenin tamamlanmasının ardından özellikle trafik kazalarında etkin rol oynaması ve Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi üzerindeki yükü azaltması bekleniyor.
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER