Yeni Toyota-Sa Hastanesi inşaatında son durum

Toyota-Sa Hastanesinin, Arifiye’de bulunan hizmet binasının inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Hastanenin hizmete gireceği tarih de belli olmaya başladı

Yeni Toyota-Sa Hastanesi inşaatında son durum

    Toyota-Sa Hastanesinin Arifiye’de bulunan eski hizmet binasının yenileme çalışmaları ile, ek bina inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Sabancı Vakfıyla yapılan protokolle, adı Sadıka Sabancı hastanesi olacak ve 110 yatak kapasitesine ulaşacak hastanenin, inşaat çalışmaları devam ediyor.

    1993 yılında Sabancı Vakfı tarafından 24 yataklı olarak yaptırılan ve Sabancı Holding ile Toyota ortaklığı nedeniyle ismi Toyota-Sa İlk Yardım Hastanesi olarak konulan hastanenin yatak kapasitesi, daha sonra yapılan çalışmalar ile 50’ye çıkarılmıştı.

    Arifiye’nin yanı sıra, Sakarya’nın güney bölgelerinin ve ayrıca trafik kazaları sonucu oluşan vakaların hasta yükünü çeken hastanenin hizmete girmesi planlanıyor.

BAŞKAN "MART" DEDİ

    Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada; " Arifiye İlçe Devlet Hastanesi konumundaki Toyota-Sa Hastanesinin tadilat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmalar şuan genel olarak %30 seviyelerinde. Mevcut binanın güçlendirme çalışmaları bitti. Çelik çatılar tamamlandıktan sonra iç binaya geçilecek. Arka tarafında yapılan yeni bina çoğunlukla bitti. Şu an itibariyle yeni binada elektrik ve mekanik tesisatı, havalandırma sistemi gibi çalışmalar yapılıyor. Müteahhit firmanın 2021 Haziran ayına kadar teslim etme süresi var ancak Mart ayında teslim edilmesi planlanıyor. İnşallah hastanemiz en kısa sürede tamamlanarak, hizmete açılacaktır.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 17:19
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ertuğrul deryaoğlu
Ertuğrul deryaoğlu - 4 ay Önce

Esnaf kan ağlıyo köylü perişan bitirin artık şu hastaneyi yazıktır günahtır

Seda Adıyaman
Seda Adıyaman - 4 ay Önce

Bütün insanlar zor durumda hastaneler üst üste biran evel bitirilmesi şart !!!

Ilgın
Ilgın - 4 ay Önce

Bitsin artık su ınsaat ve esnaf ın dayanacak gucü kalmadı

Nesri birdal
Nesri birdal - 4 ay Önce

Kaç yıl oldu bitemedi esnafı düşünen yok bu pandemi dönemi de üstüne tuz biber oldu. Artık esnafın sesini lütfen duyun.kadın doğum hastanesi sonradan başlanılan inşaat şuan faaliyette...