Yenikent Devlet Hastanesi için karar!

İl Sağlık Müdürlüğü’nün doluluk oranı yüzde 60’ı geçmeyen Yenikent Devlet Hastanesi’ni SAÜEAH’a bağlamak için hazırladığı proje bakanlık tarafından kabul edilmedi. Yenikent, devlet hastanesi olarak kullanılmaya devam edilecek.

Yenikent Devlet Hastanesi için karar!

İl Sağlık Müdürlüğü’nün Yenikent Devlet Hastanesi’ni SAÜEAH’a bağlamak için hazırladığı proje bakanlık tarafından kabul edilmedi. Müdürlük, Yenikent Hastanesi’nin doluluk oranının yüzde 60’ı geçmemesi nedeniyle daha işlevsel kullanılmasını sağlamak için bir proje hazırlamış ve bakanlığa göndermişti.
HASTA TRANSFERİ
Müdürlük raporunda, üçüncü basamak olan Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden ikinci basamak olan Yenikent Devlet Hastanesi’ne hasta transferi yapılamadığı ve bunun sıkıntısının hastalar tarafından yaşandığını vurguladı. Yoğun bakım yatağı sıkıntısının da devir yoluyla çözülebileceği belirtildi.
BİN YATAKLI HASTANE
Ancak bakanlık konuyla ilgili yaptığı araştırma sonucunda Yenikent’in devlet hastanesi olarak devam etmesine ve müdürlüğün hasta sayısını arttırmak için önlem almasına karar verdi. Proje ihalesi yapılan bin yataklı şehir hastanesinin tamamlanmasının ardından hastanelerin son durumuyla ilgili karar verilecek. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 13:13
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER