Sakarya Coşkun'la güldü

Sakaryaspor hafta boyunca 6'da 6 için sıkı çalıştı. Bir seriyi devam ettirmek kolay değil hele ki böyle sıkıntılı haftalarda ve bu puan çizelgesinde. Hafta boyunca Orhangazi'yi sıkı çalışan yeşil-siyahlı ekibimiz kağıt üstünde üstün olduğu Bursa ekibini sahada da hiç şüphesiz üstün bir oyunla geçmek istiyordu. Son idmanı cumartesi yapıp Gölcük'te kampa giren Sakaryaspor artık maçı düşünüyor teknik ekip maçı kafasında oynuyordu.

Birçok Sakaryalının düşüncesi olan rahat oyun, net skor ve gelecek 3 puan  artık hakemin düdüğüne bakıyordu ve saat 15.00'te ilk düdük geldi. Yaklaşık 300'e yakın Tatangalar sahada, binlerce Sakaryalı ise evlerinde gelecek golleri bekliyordu.

İlk 15 dakika beklenenin aksine Orhangazi'nin üstün olduğu ve son 5 haftadır alışık olduğumuz oyunun görülmediği bir maç oldu. Geri kalan 30 dakika orta saha mücadelesi şeklinde geçerken her geçen dakika taraftar acaba seri bozulacak mı sorusunu akıllara getiriyordu ki 44.dakika da yine bir duran topa Zafer Aydoğdu kafayı vuruyor ve Sakaryaspor 1-0 öne geçiyordu. İlk yarıya noktayı koyan düdük çaldı ve 1-0 önde içeri girdik.

İkinci yarı başlarken Sakaryaspor aynı 11 ile sahada yerinin aldı ve devre başladı. Ilk yarının aksine önde olmanın verdiği özgüven ile Sakaryaspor daha ofansif bir oyun ortaya koyuyordu.56.dakika da maçta çok durgun olan Coşkun sahneye çıktı ve hocasının onu ısrarla oyunda tutmasının sebebini bizlere gösterdi. Ardından oyuna kendi şekil veren temsilcimiz 63.dakikada bir kez daha Coşkun'la öne geçiyor ve rahatlıyordu. Geri kalan dakikalarda girdiği pozisyonları harcayan Sakarya bulduğu goller ile 3-0 gibi net bir skor ile maçı bitiriyor Darıca’nın puan kaybı ile ikinci sıraya oturuyordu. Afyon'un galibiyeti sevincimizi buruk yaşamamıza sebep olsa da daha alınacak puanlar var deyip takibi sürdürmeye devam.

Şu bir gerçek ki Afyon'un buradan liderliği vermesi zor mu zor ama fikstürleri de bizden daha zor havayı arkasına alan taraf biziz hayırlısı demekten başka şansımız yok mücadeleye devam. 

Herkese yeşil-siyah haftalar haftaya Atatürk Stadı’nda görüşmek dileğiyle Büyük Sakaryaspor taraftarı…

YORUM EKLE