Sakarya’da sporun çöküşü

Türkiye’de sporcu fabrikası olarak anılan ve birçok spor branşında başarılı olan Sakarya’da bir kulübümüz daha yok oldu.

Salon sporlarında Büyükşehir Basketbol Takımı’ndan sonra voleybol takımımızda 1.Lig’den çekildi.

İlimizin voleyboldaki başarısında en büyük pay sahibi olan İdris Demir yeni sezon öncesinde beklediği desteği yine bulamadı. Kendisine verilen sözlerin tutulmaması üzerine İdris hoca Sakarya Gelişimspor’un 1.Lig haklarını Edremit Belediyesi Altınolukspor’a devrettiğini açıkladı.

Büyükşehir Belediyesi’nden destek isteyen İdris Demir’e bu destek gelmedi. Daha önce SATSO’dan destek istendi verilmedi. Birçok iş adamının kapısı çalındı hepsinden eli boş dönüldü.

Maalesef Sakarya şehri futbola, basketbola, voleybola, karateye aklınıza gelen tüm branşlara hak ettiği desteği vermiyor.

17 yıldır voleybol sporunun içinde olan İdris Demir 5 sezondur büyük imkansızlıklara rağmen 1.Lig’de Sakarya’yı başarıyla temsil ediyordu. Kurduğu tüm takımların %70’i Sakaryalı sporculardan oluşuyordu. Altyapısını sporcu fabrikası haline getiren İdris Demir, kendi imkanlarıyla 1.Lig’de dev bütçeler kuran takımlara karşı mükemmel bir mücadele örneği gösterdi. Voleybola çok büyük emekleri var. Hala yılmadan yoluna devam etmeye çalışıyor.

1.Lig başta olmak üzere tüm liglerde maaş almadan takım çalıştıran ve cebinden sporcuları için, kulübün ayakta kalması için para harcayan belki de tek antrenör. 4 yıldır milli takım antrenörlüğü de yapan İdris Demir bugün istese çok daha iyi kulüplerde maaşlı bir şekilde antrenörlük kariyerine devam eder. Ama İdris hoca kendi şehrinin çocuklarına sahip çıkarak, tüm mesaisini gençlere harcıyor, spor yapmalarına imkan sağlıyor. 

Basketboldan sonra voleybolun da kapanması Sakarya şehrinin büyük bir ayıbıdır. Spor bir şehrin aynasıdır. Basketbol bitti, voleybol bitti, futbolda sürünüyoruz!

YORUM EKLE