Sakaryaspor 5'nci viteste


Haftalardır devam eden seriyi bozmayan Sakaryaspor, son 2-3 haftada olduğu gibi maça düşük tempoda başladı. Yavas yavaş tempoyu arttıran Sakaryaspor 33.dakikada formda golcüsü Coşkun’la perdeyi açtı, ardından Coşkun’u tutabilene aşkolsun. 35 ve 39. dakikalarda art arda golleri sıraladı ve golcülüğünü taraftara ve camiaya kanıtladı.

Maçı numaralı da izledim. Açıkçası maçtan çok tribünlere eşlik etmekten kendimi alıkoyamadım. Hem numaralı, hem maraton, hem açık, hem de kapalı tribünde binlerce kişi tek ağızdan Sakaryaspor için stadı inletiyordu. Tribünlerde münferit olarak "Zafer ileri çık" diye bağıranları duymuş olacak ki Zafer yine golünü attı ve rekorunu kırdı. Dile kolay 9 gol bir stoper için atılması zor bir rakam en son benim hatırladığım Fenerbahçeli Lugano bu rakamları görmüştü oda kaç sezon evvel kim bilir.

Bundan sonrası rahat rahat top yapan atsak da olur atmasak da diyen bir Sakaryaspor perdeyi Fatih ile kapıyordu ve 5-0'lık skor ile sahadan atlıyordu. Afyon ve Darıca yine kazandı. Diyarbekir ise puan kaybetti ve en azından Play-off'u için avantajı koruduk.

Maçtan önce asıl burada parantez açılması gereken konu Eymen Bebek gerçeğiydi. Bu maçın önemini  ve Sakarya'nın nasıl bir anda bütünleşeceğini bize en güzel örneği ile gözler önüne serdi. Maratondan yükselen "Eymen büyüyecek bu şehri tribünden sevecek" sesleri Türkiye'ye yayıldı Sakarya Atatürk Stadından.

Her Sakaryalı gibi tek temennim bu paranın en kısa zamanda tamamen toplanıp Eymen bebeğin sağlığına kavuşması ve onunla yan yana Sakaryaspor'u izlemek. #Eymeninyesilenesiyaholan herkese teşekkürler İyi haftalar.

YORUM EKLE