Sakaryaspor abone mi oldu abandone mi?

Sakaryaspor olarak 3 puan parolası ile çıktığımız ve kağıt üstünde ev sahibi olduğumuz ancak gerçekçi baktığımızda 5. deplasman maçımız olan Gümüşhane maçından da beraberlik ile ayrıldık.

Son yazımda değinmiş olduğum yıldızlar karmamız (!) oyunsal anlamda belki bir tık daha iyiydi ama bu bile yeterli değildi.

Başlıkta sizlere yöneltmiş olduğum sorunun cevabına gelince biz şuan beraberliğe abone olduk ama daha henüz abandone olmadık. Dışarıda alınan her puan önemlidir ben böyle bakıyorum tablomuza.

Ancak stat bir süre daha yetişmez ise abandone olmaya emin adımlarla ilerliyoruz demektir. Bu ligin 3.lige benzemeyeceğini daha önce de birçok defa belirttik. Her maçı çıkıp kazanamazsınız.

Maç içinde özellikle takımda top ile haşır neşir olan tek isim Beykan'ın ilk olarak kenara gelmesi beni ve maçı takip edenleri şaşırttı.

Onun yerine giren Erçağ hamlesinin yanlışlığını belirtmeye gerek var mı bilemiyorum. Ben Erçağ Evirgen'in Sakaryaspor'daki misyonunu tamamladığı kanaatindeyim. Mahir hamlesi 2 maçtır geç geliyor daha izleyemedik göklere çıkartılan Mahir Sağlık'ı.

Geçen sene patır patır oyuncu değiştiren ve yaptığı her değişiklikle doğrudan skora etki eden Osman Hocayı el ele verip yıpratan ve bugünlerin zeminini hazırlayan tabiri caizse eyyamcı tayfayı ayakta alkışlıyorum (!)

Bu takımın bu sene işi bu gidişle çok zor tüm oyuncular general halbuki kadroda yeri geldiğinde arı gibi çalışacak, otur denildiği zaman oturacak özetle hamallık yapacak isimlere de ihtiyaç var. Bu sene bu yapıda bir kadro maalesef elimizde yok bu da büyük sıkıntı yaşatacak gibi duruyor.

Sakaryaspor geçen sene taraftar, yönetim, teknik heyet kısacası camia olarak bütünleşmişken gelen şampiyonluk yerini bu Sakaryaspor'a nasıl bıraktı anlamak zor değil aslında bakarsanız.

Sene başından beri bu takımın altına dinamit yerleştirenler eseriniz ile gurur duyun Sakaryaspor bu zihniyet ile devam ederse şampiyonluk bu sene hayal. işte o zaman abandone oluruz.

 

YORUM EKLE