Sakaryaspor gibi oynamaya başladık

İstatistiklere bakıldığı zaman bir maç bile üstünlük kuramadığımız Payasspor ile karşılaştık. Bu durum acabaları da beraberinde getirdi. Üstüne taraftar yasağı haberi ile sarsıldık. Neyse ki başkanımız bu işe el attı ve taraftarsız kalmadık. Aynı zamanda af konuları halledelince yönetim üstüne düşeni yaptı ve topu teknik heyet ile takıma attı.

Hafta başından beri Rüstemler’de Payasspor'u ele alan Sakaryaspor teknik heyeti takımı taktik ve teknik anlamda adeta bir inci gibi işlemiş. Aynı zamanda 2 günlük operasyonla takıma kazandırılan Talha beklenenin aksine çok hazır bir görüntü verdi ve formayı kaptı.

Maç başında stada geldiğim zaman açıklanan ilk onbiri gördüğüm an sırtımı arkaya yasladım ve rahat bir maç izledim.

Maçın ilk dakikasından itibaren  sezon başından beri görmediğimiz tempolu, topu ayağında tutan maçın istediği anlarında tempoyu yükseltip istediği zaman indiren dirençli bir Sakaryaspor izledik. Nihayet 33’ncü dakikada Aytaç’ın golü geldi ve derin bir nefes aldık. Çünkü o dakikaya kadar cömertçe girdiğimiz pozisyonları harcadık. En büyük silahımız ile duran topla golü bulduk. İlk yarı böyle son buldu.

İkinci yarı başladığında takımda anlamlandıramadığım bir konsantrasyonsuzluk amatörce hatalar ile bir dakika içinde 3 net pozisyon verdik Payas'a ancak erken toparlandık.

Tam eyvah Payas hareketlenmeye başladı dediğimiz anda ataklarımızı hızlandırdık ve Payaslı oyuncunun elle oynaması sonucu 52.dakika da penaltıdan golü bulduk. Rahatladık.

Açıkçası maç içinde en dikkat çeken iki stoperin zamanlama hataları ve Mümin'in ileride el freni çekilmiş şekilde takımı durduran bir oyun sergilemesiydi. Ben ilk değişiklikte Mümin Aysever'in çıkmasını bekliyordum.

Maç sonunda gruptaki diğer maçlara baktığımız zaman lider Afyon’un puan kaybı ile 9 puana inen fark bizim için kapanmayacak fark değil. Biz her maçı bu tarzda gelişen oyunumuzla final niteliğinde oynarsak sezon sonu şampiyonluğun aksi bir durumda play-off'da en büyük adayı biziz diyebiliriz.

Bu vesile ile 18 Şubat 2007'de kaybettiğimiz kardeşimiz Aykut Adıyaman'ı da rahmetle ve dua ile anıyorum.

YORUM EKLE