Sakaryaspor kişisel çıkarların kurbanı oluyor

Sakaryaspor’a başkan olarak çocukluk hayalini gerçekleştiren İbrahim Nalbant, 40 günlük görev sürecinde her hamlesiyle sınıfta kaldı.  

11 Temmuz’dan bu yana Sakaryaspor’da yaşanan gelişmelere baktığımızda kaos ortamı bir türlü bitmiyor.

Yönetimdeki ego savaşları nedeniyle Sakaryaspor şu an amatör takımlardan daha kötü bir zihniyette yönetiliyor.

Kişisel menfaatlerin ön planda olduğu Sakaryaspor küçük hesaplarla yönetiliyor. Yönetime giren, çıkanın, istifa edenlerin, istifalarını geri çekenlerin haddi hesabı yok. Kulüpte kimin ne yaptığı belli değil. Herkeste bir adamcılık kavramı almış başına gidiyor. Dışarıdan yapılan müdahaleler Sakaryaspor’u yönetilemez hale getiriyor. Herkes birbirinin arkasının sallıyor. Hatır-gönül transferleri yapılıyor.

İbrahim Nalbant, yönetimi görev dağılımını yapmış. Sakaryaspor A.Ş. yönetici olmayan kişilere teslim edilmiş. Canip Kaya sportif direktör yapılmış. İlk görev dağılımında stat ve tesislerden sorumlu olan Canip Kaya, Başkan İbrahim Nalbant’a verilen son talimatın ardından futbolun patronu konumuna geçti!

Özetle 40 günde şunu gördüm; İbrahim Nalbant yönetiminin derdi Sakaryaspor değil! Sadece kişisel çıkarlar.

1 Eylül’de lig başlıyor. Mevcut takıma ödeme yok, yeni sezon için takım oluşturulamadı.

Transfer açılsa da açılmasa da bu yönetimle işimizin zor olduğunu dile getirmiştim. Ve çok merak ediyorum İbrahim Nalbant yönetimi bu zihniyetle takımı nasıl bir şekilde bırakacak!

YORUM EKLE