SAKARYASPOR 'UYGUN' ADIM

11 Temmuz'da gerçekleştirilecek gecikmeli Genel Kurul öncesinde samimi bir biçimde işin içindeyim diyen İbrahim Nalbant hiç şüphesiz her kesimden takdir toplamaktadır.

İlk kongre kararından bugüne hesapta olmayan birçok gelişmeler yaşandığını söyleyen başkan adayı İbrahim Nalbant mevcut yönetimin kendi seçildikleri ve borçsuz bırakmayı taahhüt ettikleri Sakaryaspor ile ilgili; "1,5 Milyon borç ile başladığımız nokta şuan daha kritik bir noktaya geldik. Bizim sözümüz transferi açıp, eldeki kadroyu tutarak yeni alacağımız oyuncuların peşinatını ödemeyi taahhüt etmiştik. Fakat bugün gelen noktada futbolcu borcu 2,5 Milyonu bulduğunu öğrendik. Bunun dışında 1 Milyon TL vergi ve SGK borcu bulunuyor. İşe başladığımızda kolay gibi gözüken tablo şuan oldukça zor bir durumda olduğunu gördük. Biz bununla baş edecek güçteyiz. Tabi bu hiçbir yönetimin tek başına altından kalkacağı bir durum değil. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımızın desteklerini önemsiyoruz. Biz veya bir başka aday çıktığında kendisinin gereken desteği vereceğine inanıyoruz" diyerek hem şehrin patronuna hem de dinamiklerine selam çaktı.

"Kulübün geleceğini teminat altına alacak projelerimiz hazır." bu cümle kısa ama anlamlı dilerim ki sıcak para ve alternatifli projelerle bu geleceği hazırlayabiliriz.
Bunu ifade etmek önemli ayrıca takibi de bizlerin birer sorumluluğudur.

Teknik adam Bülent Uygun'da Sakaryaspor benim için önemli diyerek tek kuruş menfaat gütmeden bu işin içinde olduğunu ifade etti ve kendisine yapılan sert ve gayri ahlaki eleştirilere de çok ince bir mesajla cevap verdi ve yönetime açık desteğini yineledi. "Gerçek Sakaryalılar Sakaryaspor'a sahip çıkar çıkanı da kalbinin en değerli köşesine koyar"

Çok anlamlı ve güzel bir söz ben her zaman İstanbul kaynaklı Türk futbol ortamının Sakarya patentli isimlerinin bu işin içinde olması gerektiğini basa basa vurguluyordum.
Bülent Hoca'ya da bir asker selamı çakarak daha evvel Şansal Büyüka'ya nasıl teşekkür etmişsem bir teşekkür gönderiyorum.

Yaşar Zımba hepimiz için sürpriz oldu ama belki de Sakarya'daki amatör futbol ile profesyonel futbol arasında güzel bir köprü oluşur.Kendisi ve Sakaryaspor için hayırlı olmasını diliyorum.

Sakaryaspor uygun adım bir yolculuğa başlıyor. Bu yolculukta gelin hep beraber bu işin içinde olalım taraftarı ile basını ile yönetimi ile iş adamı ile kısacası şehir olarak bu adımı atalım.

Artık kazanan taraf olalım.
Şimdiden adaylara başarılar diliyorum ve kazananın Sakaryaspor olmasını istiyorum.

YORUM EKLE