Sakaryaspor’da dalgalar durulmalı

Bandırmaspor mağlubiyeti sonrası Sakaryaspor’da sular dalgalandı. Taraftarlardan istifa sesleri yükselmeye başladı. İstifalar gidişatı düzeltecekse o zaman vakit kaybetmenin de anlamı yok.

Kongreler yeni yönetimler oluşturmak kolay işler değil, zaten bu yıl yaşanan kongreler hafızalardan çıkacak değildi, zaman kayıplarını hep Sakaryaspor çekti, çekmeye de devam edilecek. Onun için evvela yönetimin daha sonra da disiplin açısından takımın kontrole ele alınmalıdır.

Bandırmaspor maç sonrası yaşanan soyunma odasına alınmama işi sporda görülen hiç olmayacak olaydır. Teknik adam bu kadronun patronudur. Yönetim de teknik kadronun patronudur, böyle bir şeyi kabul etmek mümkün değildir.

3 puan silinme meselesini yönetim kapatmış değil, mücadele verilmelidir, puanları geri alma hamleleri yapılmalıdır. TFF böyle işleri çözmekle yükümlü kurumdur. Spor kulüplerini batırma politikası yapılmamalıdır.

Ceza alan kulüp başkanları kulüpler affedilebiliyor, kulüp başkanları, kulüpler affedilebiliyor. Para cezaları bile affa giriyor bu ülkede. Sadece süper kulüpleri mi var? ya diğer ligler ne olacak. Böyle kulüplere kes faturayı sen ne yaparsan yap, böyle düşünce içine asla girilmemelidir.

Oldum olası futbol federasyonunun seçiliş kadrolarına karşıyım, büyük kulüplerin temsilcilerinden oluşturuluyor. Hepsi kulüplerin hamisi oluyor adeta var mı yok mu bu kulüpler var. Beyler bu ülkede bir sürü üniversitemiz var, spor bölümleri var bunların değerli yöneticileri var bunlardan tarafsız yönetim oluşturulmalı o zaman adalet sağlanacağına inanıyorum. Onlarında planlı programlı çalışmalar yapacağına inancım tamdır.

YORUM EKLE