Sakaryaspor'da işler yolunda

İlk dört hafta sadece bir galibiyet alabilen ve futbol olarak bekleneni veremeyen bir Sakaryaspor camia üzerinde de bir ölü toprağı oluşmasına sebep oluyordu.

Nitekim yönetimin 3 hafta evvel erkenden vurduğu neşter derin bir yara oluştursa da İsmail hoca o yarayı 3 hafta içinde iyi oyun ve gelen 9 puan ile toparlamış oldu.

Amed maçından beraberlik iyi sonuç derken son dönemde böyle istekli bir Sakaryaspor göreceğimi beklemiyordum. Koşan, mücadele eden ve alan daraltan bir takım haline hızlı bir geçiş yapmışız. Umarım bu çizgi zigzag çizmeden doğrudan devam eder.

İki haftadır Ümit Yasin ve Berkay'ın uyumu derken orta sahada hem üretken hem mücadeleci Oğuz, Ferhat ve Serkan üçlüsü ile bambaşka bir görüntü veriyor bizlere Sakaryaspor.

Dilaver'in yükselen performansı takımın oyununu da olumlu yönde etkiliyor. Berk İsmail bu takımın birinci santraforu benim diyor. Maç içinde belki çok iyi değildi bugün ama pozisyon bilgisi ve mücadelesi bu işareti veriyor.

Takımın oyunu geliştikçe bireysel oyunları ve mücadeleleri ile ön plana çıkan Ferit, Canberk ve Zahit'in oyunları sıradanlaşıyor ve görev adamı dedirtiyor.

Peki İsmail Hoca bunu nasıl yaptı?

Son dönemde Türk futbolunun gündemini fuzuli yere meşgul eden bir veri olayı var. Ahmet Yıldırım dört haftada verileri silip gitti mi veya klasörlerce veri mi bıraktı İsmail Hoca'ya?

Hayır. İsmail Hoca oyuncuların ne şekilde faydalı olacağını iyi analiz etmiş ve bu takımın alelade bir Anadolu takımı olmadığını idrak etmiş ve oyuncuların idrak etmesini sağlamış.

İlk 4 hafta bölge geçişlerini hızlı geçemeyen Sakaryaspor son 3 hafta oyunu toplam 35 metrede oynuyor. Bu daha fazla pozisyon ve rakibin oyununu bozma demek.

Görünen o ki bu istekli ve arzulu oyunu sürdürebilirsek çarşamba Gümüşhane maçının skoruna göre Sancaktepe maçını 20.000 Tatanga ile omuz omuza izleyebiliriz.

Oyuncular havaya girdi, maraton girdi sıra şehrin girmesinde haydi hayırlısı.

YORUM EKLE