Sakaryaspor’dan iyi futbol beklemek

Sezon başından bu yana ligde iyi oynayıpta kazandığımız 3 maç sayamayız herhalde. Sezon başında yanlış kadro planlaması nedeniyle kalitesiz bir takım oluşturuldu.

İlk yarıyı her şeye rağmen zirve yarışının içinde tamamlayan Sakaryaspor için ikinci yarı büyük önem taşıyordu. Ancak ikinci yarıda üç maçı geride bırakan Sakaryaspor’da futbol anlamında ortada hiçbir şey yok.

Transfer sürecinde yine sınıfta kalan bir yönetim var. Takımın aksayan bölgelerini sokaktaki 3 yaşındaki çocuğa sorun söyler. Dolayısıyla yapılması gereken transferler belliydi. Öncelik ilk yarıdaki mevcut kadroya 3 nokta transfer yaparak oyun kalitesini yükseletecek isimleri takıma kazandırmak olmalıydı. 

Transfer sürecinde Beykan Şimşek, Dilaver Güçlü, Özgür Can Özcan, Berk Yıldız, Mehmet Özdıraz gibi isimler taraftarı heyecanlandır. 

Ancak Sakaryaspor, Azad Filiz, Onur Eriş, Sinan Özkan, Rıdvan Bingöl, Hamza Özdemir, Alper Tursun’u kadrosuna kattı.

Yani kısacası bu transfer sürecinde de hayyaller paris oldu!

Yapılan transferlerin hiçbiri bu takımın saha içindeki kalitesini arttıracak, Sakaryaspor’u şampiyon yapabilecek isimler değil.

Yönetim ikinci yarıya şampiyonluk ipini göğüsleyecek takımı oluşturamadı. Bu açık ve net. Başkan Cumhur Genç’in söyledikleri ile yaptıkları arasında dağlar kadar fark var! Sakaryaspor için her maç final deniyordu. İkinci yarının ilk üç maçında 5 puan kaybettik.

Rakiplerin puan kaybettiği haftada Sakaryaspor kazanamadı ve elimize gelen büyük fırsatı tepmiş olduk.

Uşak beraberliğinin ardından Teknik Direktör Şaban Yıldırım’a büyük tepki var. Ortada futbol olmayınca bu tepkiler çok normal. Şaban Yıldırım’ın da saha içinde yaptığı büyük yanlışlar var. Fakat bu takımı kimse gözünde büyütmesin!

Dolayısıyla bu kadroyla Sakaryaspor’dan iyi futbol beklemek yanlış olur. Çünkü takımın kapasitesi bu. Abzülaziz Solmaz gününde olursa, Onur Eriş patlama yaparsa Serkan Odabaşoğlu, Nuri Fatih Aydın gibi isimlerin iyi futbol oynamaya canı isterse, yeni transfer Sinan Özkan hazır duruma gelirse belki o zaman arzulanan oyunu sahada görebiliriz.

Sezon başından beri takım olmayı beceremeyen Sakaryaspor’un bu saatten sonra alcağı kötü sonuçlar kimseyi şaşırtmasın. Sakaryaspor’da değişen bir şey yok! Olması da çok zor…

Yönetimi kutluyorum

Ergene Velimeşe maçında formaya “Kiralık” yazıdıran yönetim büyük bir rezalete imza atmıştı. Ve o gün yönetimi eleştirenlerden biriydim. Aynı yönetim bu kez Uşak deplasmanında çok anlamlı bir davrnışa imza attı. Elazığ ve Malatya’da meydana gelen deprem felaketi unutulmadı ve formaya “Acınız, acımızdır” yazırlarak duygusal mesaj verildi. Yönetimi bu anlamlı davranışından dolayı kutluyorum. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Altuğ can
Altuğ can - 11 ay Önce

Neden o zaman onca adamı gönderdik yerine para harcayıp başka işe yaramaz oyuncular aldık çok yazık harcanan paralara gönderdiği adamlar devre arası aldığı oyunculardan daha iyiydi

Malazgirt.....71
Malazgirt.....71 - 11 ay Önce

Erdem bey herşeyi ayan beyan yazmış// o kadar futbolcu alındı sonuç sıfır// açıkçası Cumhur Genç'in transferleri insanda şüphe uyandırıyor.....