Sakaryaspor’un yönetilememe sorunu

Yönetim, “kiralık” yazılı formayla takımı maça çıkardı Sakaryaspor’u tüm Türkiye’ye rezil etti. Sakaryaspor yıllardır yönetilememe sorunu yaşıyor.

Sakaryaspor’u yönetmeyi berecermeyenler sürekli bir ağlama modundalar! Sakaryaspor’u yönetenlerde biraz sorumluluk olmalı. Biraz vizyon olmalı!

Formanın üzerine “Kiralık” yazdıran yönetimin utanç verici mesajı amacına ulaştı. Sakarya dışında yaşayan herkes Sakarya şehrinin Sakaryaspor’a destek olmadığını konuşuyor.

Ama yönetimin yaptığı bu algı doğru değil. Çünkü bu şehir 6 ayda iki kez transfer yasağı açtı. Sezon başında 7-8 Milyon TL bu şehirden para toplandı. Devre arasında da 2.5-3 Milyon TL para toplanarak Sakaryaspor’un borçları ödendi.

Sakaryaspor sevdalıları Türk futbol tarihinin en pahalı forma satışına katıldılar. 1.965 TL’den forma alarak şehrin takımına destek oldular.

2.Ligin en pahalı maç biletleri bizde. Buna rağmen Sakaryaspor taraftarı 20’ye, 50’ye bakmadan biletini alıp Sakaryaspor’a destek oluyorlar.

O formaya kiralık yazarak Sakaryaspor’a destek olan, Sakaryaspor’un transferinin açılması için katkı sağlayan herkese ayıp ettiniz!  

Bayburt maçından sonra takıma ödenen 500 bin TL’lik galibiyet priminin 350 bin TL’si Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce tarafından verildi.

Bu şehir yöneticilerin yaptığı hatalar yüzünden yıllardır Sakaryaspor’un borç pisliğini ödüyor.

Kısacası Sakarya şehri Sakaryaspor’a sonuna kadar destek oluyor. Fakat bu destekler Sakaryaspor’u yönetenleri nedense tatmin etmiyor. Alışmışlar hazır para harcamaya!

Paranız yok, projeniz yok, futbolcu yetiştirme yok, futbolcu satma yok, projeleri hayata geçirebilecek vizyon yok!

Bir kez daha üzerine basa basa söylüyorum; Sakaryaspor'un para sorunu yoktur. Parayı kullanma sorunu vardır. Sakaryaspor’un yönetilememe sorunu vardır. Sakaryaspor’a gelen paralar yıllardır yanlış kullanılıyor. Özellikle son 4 yılda bu durum ayyuka çıkmıştır. Yapılan transferlerden elde edilen zararlar ortadadır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Üzgün Ümitsiz
Üzgün Ümitsiz - 3 ay Önce

"Paranız yok, projeniz yok, futbolcu yetiştirme yok, futbolcu satma yok, projeleri hayata geçirebilecek vizyon yok!" yazmışşsınız. Doğru! Doğru, ama uzun olmuş. Bunu daha kısa olarak:

"Bilginiz yok".
"Beceriniz yok"

diye de yazmak mümkün, çünkü, gerçek o. Nereden biliyoruz? Aldıklar kararlardan, yaptıkları uygulamalardan.

Şunu da ekleyelim: Soyunma odasının zeminine para dolu çantayı koymak da, bu takımn 3 puanının silinmesine sebep olan ihmal kadar, "kiralıktır" afişi kadar büyük ayıptır.

Ersoy özcelik
Ersoy özcelik - 3 ay Önce

Merhaba ne olurdu iyi günlerde yassaydin sende ne oldu simdi.senin yazini okuyan herkes küsecek ve gitmiyecek belkide dogru ama yazini yazmanin zamani yanlis sene sonunu bekle veya 15 gün önce yaz,yok illaki kötü bir haftanin devaminda bir tekmede sen vur aferin hic kimse toparlamaya calismasin herkes vursun bende isime gelmeyen bisey varsa onuda yaziyom kaos olsun kötülük olsun iyi günler

banner22

banner21