Sakaryaspor’un yükselişi

Sakaryaspor ligin en zayıf halkası ve puanı olmayan Karabükspor karşısından farklı skorla kazanarak son haftalardaki çıkışını sürdürdü.

Sakaryaspor’un zirve yarışına ortak olması için fire vermeden yoluna devam etmesi gerekiyordu. Niğde ve Van galibiyetlerinin ardından Karabükspor karşısında da beklenen bir sonuç aldık.

Lig’de 3’te 3 yapan Sakaryaspor’da artık kazanamama psikolojisi sona erdi. Futbolcuların ayakları yere daha sağlam basıyor. Özgüven sorunu büyük ölçüde ortadan kalktı. Camia içinde kötü hava dağıldı. Beklenti içinde olduğumuz birçok futbol performanslarını her geçen gün yukarıya çekiyor. Tüm bu etkenler de maçlara yansımaya başladı.

Özellikle son iki maça baktığımızda takımın futbolunda pozitif bir artış var. Son iki maçta atılan gol sayısı 9… Hücum hattındaki sorunlar giderildi diyebiliriz. Ancak savunma kısmında sancılı süreç devam ediyor.

Karabük maçına baktığımızda rakibe ilk 10 dakikada basit hatalardan önemli pozisyonlar verildi. Niğde ve Van maçlarında da savunma alarm veriyordu. Teknik Direktör Suat Kaya’nın takımın savunma zaafına da ilerleyen haftalarda çözüm bulması gerekiyor. Aksi halde şans her zaman Sakaryaspor’un yanında olmayacaktır.

YORUM EKLE