Saklanılan Gerçekler

İnsanlar her zaman gerçekleri duymak istemez, çoğu zaman kandırılmaktan mutlu olurlar. Yaşamaktan korkarlar ve gerçekler yerine yanlış olan şeyi doğru kabul ederler. Gerçeğe değil onları mutlu eden bilgilere güvenirler. Sevmediğin insana iyi ki varsın diyebilirsin sahte bir tebessümle. Her zaman herkesi mutlu etmek adına gidilen yol doğrultusunda bağlar kurmaya çalışırız ve hep çarpık ilişkiler ortaya çıkar. Başka hayatlara özenir mucizeler bekleriz.

Geri dön ve sağlam temeller at. Gerçekler duvarlar oluşturduğunda o duvarları kıramadığımız zaman yerimizde saymaya başlarız. En sevdiğiniz sırt döner. Etrafımızdaki insan sayısı düşmeye başlar. Geri dönüp düzeltmek zordur ama yapılan yanlışı kabul edip telafi etmektir. Bu başarılı, güçlü ve sağlıklı bir kişilik oluşturur. Her konuda atılan adımın sağlam olmasıdır.

Ailemle bile gerçek duygularımı paylaşamadığım zamanlar oldu. Beni mutlu etmek için doğru kelimeleri kullandılar çoğu zaman, durum böyle olsa da gerçeği söyleyene sarıldım hep.  Gerçek çok sarsıcı olsa da beni hep güçlü kılmıştır. Sahte tebessümler yol gösterici çoğu zaman.

Gerçekleri hatırlattığınız zaman kötü olan siz olabilirsiniz. Çünkü gerçek mutlu etmeyecektir. Yalan söylerseniz sizi severler, çünkü kolaydır, bir kaçıştır, ortak olursunuz. Gerçekleri hatırlattığınızda sizden uzaklaşırlar. Çünkü kimse başarısız olmak ve keyif alanlarından uzaklaşmak istemez.

İnsan dışında her şey bize gerçek gerçeklik konusunda yol göstericidir. Doğadaki her hangi bir şeyin gerçekliğiyle oynayamayız. Bu bize gerçeğin en doğru yol olduğunun göstergesidir.

Her şeyden önemlisi geride sakladığımız gerçekler yüzünden sevginin ne olduğunu anlayamayız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
La edri
La edri - 7 ay Önce

007 çözdün sen bu işi

Erkan ŞAHİN
Erkan ŞAHİN - 4 ay Önce

"Saklanan Gerçekler", toz pembe yalanları ile kendi sahte cennetlerinde yaşayanların suratına tokat gibi inen bir yazı. Aynı zamanda bu makale, hakikat denen mutlak kudretten kaçarak geçici mutluluk için aldatma limanına sığınan insanoğlunun gerçek yüzünü bizlere gösteriyor. Yazar, "dürüst" olma erdeminin önemine vurgu yapıyor ve bunun "gerçek sevgiye" ulaşmak için şart olduğunu belirtiyor. "İnsan dışında her şey bize gerçek gerçeklik konusunda yol göstericidir" sözü, konunun son derece objektif ele alındığını göstermesi bakımından da bir hayli dikkat çekicidir.