Şampiyonluk kupasını isteyen aldı

Sancılı bir sezonu geride bırakırken, play-off’ların takımı Sakaryaspor 7 yıllık hasrete bu sezonda son veremedi.

Samsun ve Sarıyer’i eleyerek bileğimizin hakkıyla çıktığımız finalde sezonun en kötü takımını izledik. Şampiyonluğu hak eden İstanbul’un ilçe takımı Karagümrük kupayı alıp evine gitti!

Samsun’daki, müthiş mücadele ve Sarıyer maçındaki futbol resitalinden eser yoktu finalde.
Rakibin yıldızı Erkan Zengin, finalde tek başına takımı sırtladı. Bir takım şampiyon nasıl yapılır herkese gösterdi. Tabi Karagümrük’ün tün etkili oyuncuları şampiyonluk maçında üzerine düşeni yaptı.

Bizim yıldızımız Dilaver Güçlü ise futbola yeni başlamış havasındaydı ve sanki şampiyonluk umurunda değildi! Takımda da diğer oyuncular da Dilaver’e ayak uydurunca şampiyonluk gitti.

Karagümrük ilk yarıda işi bitirebilirdi. Ancak beceremediler. İkinci yarıda tam oyuna ortak olmaya çalışırken yediğimiz saçma bir gol gardımızı düşürdü. 1-0’dan sonra geriye dönmek için 5 dakikalık bir baskı oluşturduk ancak şans bu kez yanımızda olmayınca rakip ikinci golü bularak fişimizi çekti.

Özetle; Şampiyon olmak isteyen takım Bursa Büyükşehir Belediye Stadı’nda istediğini aldı. Bize yine hüsran!

Sezonla ilgili yazacak, konuşacak çok şey var.

Fakat bu sezonunda şampiyonu taraftarımız için ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Gerçi söylenecek pek fazla bir şey yok. Bursa’daki atmosferi tüm Türkiye TRT Spor’dan izledi. Sakaryaspor’u seven sevmeyen herkes taraftara hayran kaldı.

Taraftarımız tek kelimeyle mükemmeldi. Ve ne yazık ki geçen sene Mersin’de bu sene ise Bursa’da aynı senaryo yaşandı. Binlerce taraftarımız bir final maçından daha hüsranla ayrıldı.

Sakaryaspor var olduğu sürece sevinçlerimiz ve üzüntülerimiz devam edecek. 2 sezondur kahroluyoruz. İnşallah yeni sezonda taraftarın yüzü güler.

YORUM EKLE