Sancılı mutlu son

İnandık, güvendik, istedik ve sonunda kazandık. 4 senedir bulunmaktan utandığımız 3.Lig'e veda ettik ve 2.Lig'e merhaba dedik. Diyarbekirspor bizim final rakibimiz olduğundan beri içimde bir huzursuzluk vardı ki Tatangalar 35.000 kişilik çıkarma yapınca rahatladım. Maç gününü iple çekmeye başladım. Pazar olduğundan her Sakaryalı gibi Atatürk Olimpiyat Stadına koşa koşa gittim ve yerimi aldım.

Açıklanan kadroya baktım hoca klasik kadroyu bozmamış, takım konsantre, tribünlerde karnaval havası maç öncesi takımlar atmosfere bakmak için çıktığında tribünler takımı çağırıyor. Erçağ orta alana geçip 3'lü çektiriyor, falan duygular en üst seviyede kupayı bekliyordu. Bu şehrin çocukları anlayacağınız.

Ve maç başladı. Sakaryaspor oyuna istediği gibi başlamıştı ama 10.dakikadan sonra Olimpiyat Stadı’nın bir laneti olan rüzgara da karşı oynayan Sakaryaspor kendini oyun olarak sahaya yansıtamadı ve ilk yarı Diyarbekir hep oyuna hakimdi. Oyuncularımızda hem heyecan hem stres çok belli oluyor. Bu da bizleri tedirgin ediyordu. Benim isteğim ilk yarıyı berabere bitirmekti bu negatif şartlarda ve öyle de oldu takım soyunma odasına girip çıktığında rüzgarı da arkasına alınca adeta farklı bir görüntü çiziyor ve kupayı müjdeliyordu.

Ancak girdiğimiz pozisyonları cömertçe harcıyorduk.Ve kontra çıkan Diyarbekir'e pozisyon veriyorduk. Öyle böyle uzatmalara taşıdık maçı ama uzatmaların ilk dakikalarında gelen gol soğuk duş etkisi yaptı ve tribündeki herkesin gözleri doldu.

2. İzmir faciası mı olacak derken Coşkun sahneye çıktı o sahneye çıkınca takım top oynamaya başladı. Sürekli ataklarla rakip kaleye giden temsilcimiz Coşkun’la durumu 2'ledi. Bizde başladık şampiyonluk şarkılarına ...

Bu kadar şey oldu ama bu şampiyonluğun mimarlarından biri olan Zafer Aydoğdu'ya değinmeden yapamadığım. Coşkun golleri atarak tarihe geçti ama özellikle kaptan Zafer yerinde kademeleri ile takıma bir ruh ve güven verdi. Sezon içinde verdiği umutları saymıyorum bile. Ayrıca Canberk Özdemir Sakaryalı olan ve belki de altyapının yetiştirdiği son zamanlardaki en önemli değer olan Canberk kendisine olan güveni boşa çıkarmadı. Bu 3 oyuncumuz özel teşekkürü hak ediyor. Fatih Özçelik'te çok çalıştı. Gözle görülür bir efor sarf etti.

Bu yönetimin hatalarından dönmesi ve müdahalesi ile sancılı da olsa mutlu son geldi. Şimdi şehrimizin göz bebeği tek ve ortak paydası Sakaryaspor camiası ve yönetimine destek bu şehrin ileri gelenlerinin borcudur. Bu takımın bu sene yaşadığı sancıları yaşamaması da bu yönetimin bu şehre borcudur.  Hepimizin ortak paydası Yeşil Siyah renklerimizdir.Bunun bilincinde olalım.

Ve Türkiye'ye bir kez daha tribün dersi veren Sakaryaspor'un Büyük Taraftarı daha da güzel şampiyonluklara layık. Bu birliktelik olduğu surece bize karada ölüm yok o büyük gece geldi haydi Sakarya inlet Çark Caddesini. 

YORUM EKLE