Sarı saçlım mavi gözlüm

“Ya istiklal, ya ölüm” diyerek yola çıkanları rahmetle anıyorum.

Vatan için, bayrak için, din için, ezan için, millet için, Türklük için kimlerin nasıl mücadele ettiğini görmek için Türk gözüyle bakalım.

İzmir'den başlayarak, Polatlı’ya kadar işgal ettiği her köyü kasabayı, şehri yakan, yıkan, kadınlara, kızlara tecavüz eden Yunan’ın mezaliminden bu millet nasıl kurtarılmış?

Polatlı’dan Sakarya’ya, Kocatepe’den Afyon ovasına bir bakalım, neler göreceğiz.

13 yaşında defalarca tecavüz edildikten sonra ağzında bomba patlatılarak parçalanan Hayriye’yi, eşlerinin yanında kadınlara, kızlara tecavüz edilip öldürülenleri, memeleri kesilen kızları, vücutları delik deşik edilen kadınları, namusu kirlenmesin diye canına kıyan kızları, soyundurup Yunan askerlerinin ortasında oynamaya zorlanan kızlarımızı göreceksiniz

Boğazlanan öğrenci İhsan’ı, parçalanan Sütçü Ahmet’i,

İşkence edildikten sonra kafası kesilen Çoban Süleyman’ı,

Kurşuna dizilen yaşlı genç erkekleri, kazığa geçirilen bebekleri, çocukları, balta ile parça parça edilenleri, asılanları, yakılanları, kafası kesilenleri göreceksiniz.

Mağrur bir eda ile Türk kanı içmeye gelen ve işgal ettikleri Anadolu topraklarını dolaşan Yunan kralı Konstantin’i ve Anadolu’daki mezalimin baş sorumlusu Yunan başkomutan Hacıanesti’yi, göreceksiniz.

Bir daha bakın Polatlı’dan Sakarya’ya,  Kocatepe’den Afyon Ovası’na, Türk Milleti’nin geleceğini tayin eden Gazi Mustafa Kemal Paşa’yı göreceksiniz, İsmet İnönü’yü, Fevzi Çakmak’ı, Sakallı Nurettin Paşa’yı, Fahrettin Altay Paşa’yı, Albay Reşat’ı, Albay Şefik’i, Yüzbaşı Şeref’i, Ali Fuat Cebesoy Paşa’yı göreceksiniz.

İyi bakın Polatlı’dan Sakarya’ya, Kocatepe’den Afyon Ovası’na, Yunan’a kan kusturan İpsiz Recep’i, Parti Pehlivan’ı, Kara Fatma’yı, Gördesli Makbule’yi, Nezahat Onbaşı’yı, Yörük Ali’yi, Yakup Çavuş’u ve daha nice kahramanları göreceksiniz.

İyi bakın Kocatepe’den Afyon Ovası’na, Büyük Türk Milleti’nin yeniden doğuşunu, dirilişini, dimdik ayağa kalkışını göreceksiniz..

İyi bakın Polatlı’dan Sakarya’ya, Kocatepe’den Afyon Ovası’na, Orduları yok edilmiş, kendileri kapana kısılmış fareler gibi yakalanıp esir olmuş Yunan Başkomutanı general Trikopis ve diğer Yunan generallerin Başbuğ’un önünde el pençe divan durduklarını göreceksiniz.

İyi bakın Polatlı’dan Sakarya’ya, Kocatepe’den Afyon Ovası’na, İzmir’de, Manisa’da, Bursa’da, Uşak’ta, Afyon’da, Aydın’da, Bilecik’te Kütahya’da, Eskişehir’de, Balıkesir'de, Sakarya’da, İzmit’te, Batı Trakya’da Türklere her türlü vahşeti yapan Yunan’ın yine İzmir’de denize döküldüklerini, lağım fareleri gibi kaçıştıklarını göreceksiniz. İyi bakın iyi… İyi bakın Polatlı’dan Sakarya’ya, Kocatepe'den Afyon Ovası'n,  İçimizdeki Rum ve Yunan artıklarının yıllardır kin ve nefretle andığı, kendilerini tecavüzden kurtaran, bu millete bir vatan bırakan adama söven devşirmelere rağmen Atasını yüreğinden söküp atamadığınız Mustafa Kemal'in askerlerini göreceksiniz.  

Başbuğ Atatürk, şöyle der, “Besbellidir ki yeni Türk devletinin, genç Türk Cumhuriyeti'nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. Bu alanda akan Türk kanları, bu göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır”

Binlerce selam olsun Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına. Binlerce selam olsun, Allah için, vatan için, millet için, bayrak için, namus için şehadet şerbetini içenlere. Binlerce selam olsun, bu toprakları vatan yapan Türk evlatlarına. Binlerce selam olsun, şanlı Türk tarihine, şerefle eklenen Zafer Bayramı’nı anlayan, idrak eden ve kutlayanlara. Ve Binlerce selam olsun, NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Berna
Berna - 3 hafta Önce

Canim babacim seninle gurur duyuyorum

şinasi,kobaş
şinasi,kobaş - 3 hafta Önce

kutluyorum,canım,kardeşim,mükemel,biy,yazıkaleme,almışsın,diğer,yazılarınıda,takipediyorum,