SASKİ’den şikayet var

Gazetemizin Whatsapp İhbar Hattı’na ulaşan bir okurumuz, sitesinde kanalizasyon bulunmamasını eleştirdi. Okurumuz, “Biz yaklaşık 4 yıldan beri Yapı Prestij Konutlarında ikamet ediyoruz. İlk günden beri maalesef bitmeyen kanalizasyon sorunumuz var. Ödenek olmadığı için bizim sitenin kanalizasyonunu yapamayacaklarını belirttiler.

Oysa hemen yanımızdaki sitenin torpili olsa gerek onların kanalizasyon sorunu giderildi. Belediyenin bu yıl ki planlamasında bile olmadığını öğrendik. 3 yıllık oturumu olan imarlı ve iskanlı binada kanalizasyonunun olmaması çok kötü. Maalesef SASKİ’den yeterli hizmeti aldığımızı söyleyemeyiz. Sitenin kanalizasyon hattı ana hatta bağlı olmadığı için kuyu sürekli taşıyor. Biz de SASKİ’yi arıyoruz ve çekmelerini istiyoruz. Biz artık bölgeye kesinlikle yeni bir hat çekilmesini istiyoruz. Bu kadar insanın mağdur edilmesi doğru değil” diye yazmış.

Evet okurumuzun bu şikayetini ilgililere iletelim.

+++++++

Nihayet çizgi çekildi

Gazetemizin Whatsapp İhbar Hattı’na ulaşan bir okurumuz, Güney Mobilyacılar Sanayi Sitesi ana yoluna çekilen çizgi nedeniyle yetkililere teşekkür etti.

Okurumuz, “Daha önce size yazmıştım. İlgililere de iletmiştim. Güney Mobilyacılar Sanayi Sitesi ana cadde üzerinde yaya çizgisi yoktu ve bu yayalar için büyük sıkıntı olmuştu. 4 ay sonra Büyükşehir Belediyesi geldi ve çizgileri çekti. Eleştirmenin yanında teşekkür etmesini de biliriz. Kaza olmadan gerçekleşmesi de ekstra bir mutluluk oldu. Sizin aracılığınızla Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce ve ekibine teşekkür ederim” diye yazmış.

Biz de soruna gösterdikleri duyarlılık nedeniyle kendilerine teşekkür edelim.

+++++++++

Kimse zarar görmeden önlem alınmalı

Büyükşehir Belediyesi Lüleci Sokak’ta yoğun bir faaliyet yürütüyor. Bir okur sokaktaki çalışmalardaki açık kanalizasyon kapaklarının fotoğrafını sosyal medyada paylaşarak yetkilileri göreve davet etmiş. Okur, “Örnek sokak kapsamında düzenleme yapılan Lüleci Sokakta fazlalık insanlardan da kurtulmayı planlamışsınız, umarım tüm belediyelere örnek olur” diye yazmış. Bu talebi ilgililere iletelim.

+++++++

Bisiklet yolları işgal altında

Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı bisiklet yollarını araçların da kullanmaya başlaması tepki topluyor.

Yazlık Kanalboyu’nda yapılan bisiklet yolunda seyahat eden aracın fotoğrafını paylaşan okurumuz, Büyükşehir Belediyesine seslenerek, “Kanalboyuna yaptığınız bisiklet yolunda  araçlar gün boyu cirit atıyor. Belki giriş çıkışlara duba koyarak bunu önleyebilirsiniz”yazmış.

Biz de okurunu talebini yetkililere iletelim.

YORUM EKLE