SEDAŞ’tan o habere açıklama

Gazetemizde yayınlanan Yağcılar Mahallesi’yle ilgili şikayetle ilgili SEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürlüğü’nden bir açıklama geldi. Açıklamada, “Sakarya Yenihaber gazetesinde yayınlanan “Yenihaber Mahalleleri Dinliyor” köşesinde 30 Aralık 2019 tarihinde yer alan haberinizle ilgili sizleri de bilgilendirmek isteriz.

Haberde Yağcılar Mahalle Muhtarı İbrahim Öner, SEDAŞ ile ilgili şikayetlerini belirtmiş. Bu konu özelinde Genel Aydınlatma Yönetmeliği’nin ilgili maddesini sizinle paylaşmak isteriz. Yönetmeliğin 2.Bölüm 5.Madde 4.Bendinde; “Halkın ücretsiz kullanımına açık ve kamuya ait park, bahçe, yürüyüş yolu, tarihî ve ören yerlerinin aydınlatılması ile alt-üst geçit, yaya alt-üst geçidi ve trafik sinyalizasyonu için gerekli sistemlerin tesisi ve işletilmesi ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına aittir.

İlgili kurum ve kuruluşlar tesis edip bakım-onarımını yaptıkları bu tür tesislerin işletme yükümlülüğünü dağıtım şirketine devredebilirler” denilmektedir.

İlgili maddeden de anlaşılacağı üzere park ve bahçelerin aydınlatılması sorumluluğu ilgili belediyelere aittir. Bunun yanı sıra Şirketimiz tüm müşteri bildirimlerini; 186 Çağrı Merkezi, 0530 919 19 19 Whatsapp Hattı, Web-Chat ve Web Online işlemler kanalları ile 7 gün 24 saat karşılayabilmektedir. Çağrı Merkezimiz %100 Ulaşılabilirlik Seviyesi, %98 Cevaplama Oranı ile hizmet vermeyi sürdürmektedir” dedi.

Evet okurumuzun şikayetini ilgililere iletelim.

Nostaljik Tramvaya bir eleştiri

Ender Kınalı isimli sosyal medya kullanıcısı nostaljik tramvayla ilgili eleştirilerini sıralamış. Mikro blog sitesi Twitter üzerinden görüşlerini paylaşan Kınalı, “Bunun gerçekten Sakarya'ya bir faydası dokunacak mı?

Geçtiği yerlerde trafik sorununu nasıl çözeceksiniz? Hilmi Kayın İş Merkezi önünde ve Millet Bahçesi-Çark Caddesi arasındaki trafiği nasıl daha iyi hale getireceksiniz?

Sakarya'da trafik konusunun düzenlenmesi gereken onca nokta varken bence duruma bir baltayı da siz vurmuş olursunuz” diye yazmış. Evet okurun şikayetini ilgililere iletelim.

Çark esnafının isyanı

Çark Caddesi’nde bir esnaf isyanını sosyal medyadan dile getirmiş. Dükkanının önünün su dolması nedeniyle iş yapamadığına değinen esnaf, “İş yerime müşteri giremiyor ve benim yaptırmam yasak. Belediye yapması gerekiyormuş. Burası Çark Caddesi” diye yazmış.

Evet okurun bu haklı isyanını dile getirelim.

YORUM EKLE

banner22

banner21