Şehirce birlik içinde

Kongreye az bir zaman kaldı. Hareket var. Birde bereketli olursa tadından yenmez. Adaylara bakıldığında şehirce bütünleşme görüyoruz. Böyle olursa o zaman güçlü Sakaryaspor’da seyredilir.

Ne şartlarda olursa olsun. Kadrodaki mukaveleli sporcuların evvela işleri hallolmalı. Gecikmeden dolayı kayıplar yaşanmamalı. Örneğin; Kaptanımız kalecimiz Oğuz Çalışkan her türlü şartlarda takımda bırakılmalı. Onun gibi faydalarına inandığımız sporcularda sağlama alınmalıdır.

Teknik adam konusu da önemlidir. Onun da görüşleri doğrultusunda sporcular takıma kazandırılabilir. En evvela yapılacak işlerin başında da bu gelir. Sessizlikler uzun sürerse gemiyi terk edenler çoğalır. Sil baştan olur. 16-18 gibi rakamlarda transferler takıma yüklenirse bu işler yürümez hale gelir. Bilinçsiz transferler takımın mali gücünü de çökertir.

Sakaryaspor’dan haber bekleyen sporcularımız  var. Onun için kongrenin hayırlı şekilde tamamlanıp bir an evvel göreve başlanmalıdır. Sayın Ersin Taranoğlu’nun saydığı maddeler isabetli düşüncelerdir. Şehirce sahip çıkılmalıdır. Bu mali durumu sırtlayabilecek ne fabrika ne de iş adamları vardır.

Kongreden sonra planlı hareketlerle ortaya yine güçlü bir Sakaryaspor çıkarılmalıdır. Dış transferlere ödenen paralar sınırlı şekilde olmalıdır. Yeni teknik adamın yılı bir sene sınırlı olmamalıdır. İleriye dönük çalışmalarda içinde bu işler yapılmalıdır. Şimdilik üç yıllık plan yapılıp gerekirse artı 2 yıl daha hesaplanarak bu kötü günlerden uzaklaşılır. Altınordu modeli de örnek alınacak bir modeldir. Bilinmeyen taliplerle işler görülemez.

Altyapılar tamamen Sakaryaspor’a bağlı olacak şekilde planlanmalı Sakaryaspor yönetimi görev taksimatında altyapılardan sorumlu kişinin selahiyetlerini yüksek tutup onun takım hocalarıyla yapacağı istişareler bu makama güç katmalıdır. Bu yöneticinin raporları kulak arkası edilmemeli, altyapıların Sakaryaspor’a bağlılığı şart olmalıdır.

YORUM EKLE