Şeker Fabrikasından şikayet

Gazetemizin Whatsapp İhbar Hattı’na ulaşan bir okurumuz, Adapazarı Şeker Fabrikası ile ilgili şikayetlerini dile getirdi.

Şeker Mahallesi’nde ikamet eden okurumuz, fabrikanın yaydığı konunun tüm Sakarya’dan duyulabildiğini belirterek, buna muhakkak bir çözüm bulmasını istedi. Küspe sistemiyle ilgili arıtmaların çalışmadığını düşündüğünü belirten okurumuz, “Şeker Fabrikası’ndan gün boyu bant sesi ve  klakson gürültüsü geliyor. Bu sesler biz bölge sakinlerini rahatsız ediyor. Hele bu ses gece vakti daha da kötü hale geliyor.

Geçen sene önlemleriniz ve cezalardan sonra klakson sesi azalmıştı. Bant sesi ise devam etmişti. Her sene klakson sesi yüksek ses ile başlıyor, cezadan sonra azaltılıyor.

Bant sesi ve klakson sesi için belediyemizin yeniden çevresel gürültü ölçümlerinin yapılması ve çözüm bulmasını istiyorum. İyi çalışmalar.

Durak karanlık

Birkaç gündür okurlardan Sedat Kirtetepe Caddesi’ndeki durakla ilgili şikayet alıyordum. Yaşar Yıldırım isimli okurumuz, mikro blog sitesi Twitter üzerinden yaptığı eleştirisinde, “Adapazarı Sedat Kirtetepe Caddesindeki Yapı Kredi Bankası karşısı Yenikent araçları durağı zifiri karanlık. Hiç ışık yok. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ekipleri hiç gece çıkıp durakları kontrom etmiyor musunuz Allah aşkına” yazmış.

Evet okurumuzun bu anlattıklarını yetkililere iletelim.

YORUM EKLE