Doğum tarihi : 01.Nisan.1987
Burcu : Koç
Meslek : Sinema Oyuncusu, Dizi Oyuncusu
Sertan Erkaçan doğum yeri : İstanbul

SERTAN ERKAÇAN BİYOGRAFİSİ

Sertan Erkaçan, 1 Nisan 1987 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Antalya’da tamamladıktan sonra konservatuvar okumak için İstanbul’a geldi. Lise yıllarında tiyatro ve müzikle ilgilendi.
Liseden 2005 yılında mezun olduğu yıl Müjdat Gezen Kültür ve Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü’nü kazandı. 4 senelik eğitimini 2009 Mayıs ayında tamamlayan Sertan Erkaçan bu süre içinde küçük çaplı rollerde oynadı.

İlk kamera deneyimine konservatuvarın ilk sınıfında, okuldan birkaç arkadaşıyla birlikte yönetmen Onur Ünlü’nün “Polis” isimli sinema filminde küçük bir rol ile kavuştu. Bu filmde Haluk Bilginer ve Özgü Namal başrolde oynarken, Ragıp SavaşSermiyan MidyatEmre KarayelSettar TanrıöğenSinan ÇalışkanoğluYeşim Ceren BozoğluMurat Cemcir da diğer rollerde oynamıştır.

Bazı dizilerde konuk oyuncu olarak oynadı. Es-Es’te zengin ve züppe bir genç olan Gürel rolünü canlandırdı.

Sertan Erkaçan, Ekmek İşçileri, Jekor Yine ölmeli, Kaç baba kaç, Kabare gibi tiyatro oyunlarında rol aldı. Bertolt Brecht'in Üç kuruşluk opera isimli müzikalinde Peachum karakterini canlandırdı.

2014 yılında başrollerini Selin ŞekerciDeniz Baysal ve Açelya Topaloğlu'nun paylaştığı "Kaçak Gelinler" dizisinde Önder karakterini canlandırdı.

Sertan Erkaçan, yapımcılığını Fatih Aksoy’un yaptığı 2015 yılında “Acil Aşk Aranıyor” adlı dizide Abidin karakterini canlandırırken, Serhat TeomanDuygu YetişRojda Demirer ile birlikte oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
2016 - Rengarenk (TV Dizisi)
2015 - Can Bedenden Çıkmayınca (TV Dizisi)
2015 - Sol Şerit (Sinema Filmi)
2015 - Acil Aşk Aranıyor (Abidin) (TV Dizisi)
2015 - Azazil 2: Büyü (Sedat) (Sinema Filmi)
2014 - Kaçak Gelinler (Önder) (TV Dizisi)
2013 - Arkadaşlar Arasında (Deniz)(Sinema Filmi)
2012 - Rakı Masası (Kısa Film)
2012 - Atlılar (TV Dizisi)
2011 - Ay Büyürken Uyuyamam (Yaman) (Sinema Filmi)
2009 - 2010 - Es Es (Gürel) (TV Dizisi)