Doğum tarihi : 01.Ocak.1982
Burcu : Oğlak
Meslek : Sinema Oyuncusu
Seyithan Özdemir doğum yeri : Muş
 

SEYİTHAN ÖZDEMİR BİYOGRAFİSİ

Seyithan Özdemir, 1 Ocak 1982 tarihinde Muş’da çiftçi bir ailenin 8 çocuğundan en sonuncusu olarak doğmuştur. 2,05 m boyunda olan Seyithan Özdemir, oyuncu olmadan önce özel koruma olarak görev yaptı.

Seyithan Özdemir, 2010 yılında İstanbul'a çalışmak için gelerek, gece kulüpleri ve konserlerde özel güvenlik işlerini üstlenirken, özel günlerde ise sanatçı ve işadamlarına yakın korumalık yaptı.

2012 yılında senaryosunu Birol Güven’in yazdığı, yönetmenliğini Hasan Tolga Pulat’ın yaptığı ve Ufuk ÖzkanEcem ÖzkayaHüseyin Avni DanyalAyda AkselMahir İpekFerdi AkarnurKemal KuruçayŞeyla Halis’in de rol aldığı “Zengin Kız Fakir Oğlan” adlı dizide oyunculuğa başladı.

Baskın: Karabasan' ve 'Hannas: Karanlıkta Saklanan' isimli korku filmlerinde oynayan Özdemir'in asıl bilinmeye başladığı film ise Tolga Karaçelik'in yönettiği ve Nadir SarıbacakKadir ÇermikOsman Alkaş gibi usta isimlerin rol aldığı 'Sarmaşık' adlı filmde canlandırdığı 'Kürt' karakteriydi.

Seyithan Özdemir, 2016 yılında yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın yaptığı ve başrollerinde Çağatay UlusoyBensu SoralAras Bulut İynemliÇetin TekindorDamla ColbayMustafa UğurluRıza KocaoğluYıldıray ŞahinlerUğur YücelGözde KansuNebil SayınSelim Erdoğan’ın yer aldığı “İçerde” dizisinde Minik karakterini canlandırdı.

2017 yılında senaryosunu ve yönetmenliğini Müfit Can Saçıntı’nın yaptığı “Yaşamak Güzel Şey” filminde Müfit Can SaçıntıYasemin ÇonkaZihni GöktayAyşegül AtikReha ÖzcanRenan BilekOnur DilberGünay Karacaoğlu ile beraber rol aldı.

2017 yılında çekimleri Samsun’da yapılan “Mezarlık” adlı filmde Seyithan Özdemir, başrolde olarak Gülnihal Candan ile beraber rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2019 - Geçmiş olsun (Sinema Filmi)
2019 - Enes Batur Gerçek Kahraman (Sinema Filmi)
2018 - Ölü Yatırım (Sinema Filmi)
2018 - Hakan: Muhafiz (Kahin'in Yardımcısı) (TV Dizisi)
2018 - Baba 1.5 (Sinema Filmi)
2017 - Yaşamak Güzel Şey (Sinema Filmi)
2017 - Mezarlık (Mezarcı Azap) (Sinema Filmi)
2017 - Geri Döndü (Sinema Filmi)
2016 - İçerde (Minik) (TV Dizisi)
2016 - Çakallarla Dans 4 (Ormancı Ceberrut ( Konuk Oyuncu)) (Sinema Filmi)
2015 - Hannas: Karanlıkta Saklanan (Sinema Filmi)
2015 - Baskın: Karabasan (Giant Man / Frog Hunter ) (Sinema Filmi)
2014 - Sarmaşık (Makineci Kürt) (Sinema Filmi)
2014 - Panzehir (Sinema Filmi)
2012 - Zengin Kız Fakir Oğlan (TV Dizisi)