Sezonu yine Hacettepe ile açtık

Sezon başından beri beklediğimiz o galibiyeti geçtiğimiz yıl olduğu gibi 3.hafta yine Hacettepe ile oynadığımız bir maçta almayı başardık.

Kara bulutların maddi manevi bu kadar üzerinde dolaştığı bir dönemde bu galibiyet hem takımın özgüveni hem de hazırlık döneminden beri tartışma konusu olan Ahmet Yıldırım hocanın geleceği açısından oldukça önemliydi.

Zahit Fındık'ın kadroda olmaması Recep Yılmaz'ın sakatlığı zorunlu rotasyona ihtiyaç doğurdu ve Ahmet hocayı da bu zorunluluk yanlışından döndürmüş oldu.

4-4-1-1 şeklinde sahaya dizilen temsilcimiz de solda üzerinden bir türlü sakatlık belasını atamayan ama yine de hazır bir görüntü veren ve benimde adından ileri ki günlerde söz ettireceğini umduğum Canberk ortada Burak-Ümit Yasin ikilisi güven vermedi gözlerde kötü bir performansı olmasına rağmen Berkay'ı bile aradı.

Sağda uzun yıllar sonra aradığımız sağ bek Ferit yer alırken önlerinde göbekte Savaş ve Serkan sağda Mertcan solda Dilaver Güçlü yer aldı. Şunu söylemem lazım ki Dilaver bu takıma Beykan Şimşek kadar katkı vermez vermemekle birlikte ondan daha beter de zarar verir.

Ferhat Yazgan'a göre bir orta saha kurgusu yapılması lazımken Ferhat’sız bir orta saha ile oynamak beklenen tempolu orta saha mücadeleci orta saha görüntüsünü vermiyor.

Onların önünde Umut Sözen yer alırken ondan beklediğimiz hiç şüphesiz daha fazla oyunun içinde etkili, istekli ve üretken olmasıdır. En ileride Berk İsmail Ünsal 3 maçta 3 gol yapmış oldu ve İlyas Çakmak ile ciddi bir forma rekabetine gireceğini bize kanıtladı.

Bu kadro yapısı ile İlyas - Berk ikilisini en azından 45 dakika yan yana izleyebilmeliyiz. Oyun içinde 4-4-2'ye çok rahat çevrilebilecek bir kadro yapısına sahibiz.

Sakaryaspor'dan bizim beklentimiz tabi ki de her maçı kazanması değil ama mücadele gücü yüksek ve sahada ne yaptığını bilen bir Sakaryaspor beklemek ve arzulamakta bizim hakkımızdır.

Ahmet Hocanın daha fazla oyun içinde olması gerektiğini düşünüyorum. Bu takım 2.lig kalitesine uygun bir oyun ortaya koyacaksa play-off'u zor görür ama takım olmak başarılırsa ve oyun içinde taktik savaşı verircesine bir teknik heyet ile buna karşılık bireysel yetenekleri ve oyun zekasını ortaya koyabilen bir takım şampiyonluk ipini şüphesiz göğüsler.

Oyunsal anlamda geliştirilmesi gereken çok şey vardı bu maçta ama umut verdi en azından bizlere. Öncelikle panik oyununu bırakmak topu ayağımızda tutarak kanatlarımızı arı gibi çalıştırmak zorunda olduğumuz da ortada.

Umuyorum ki bu galibiyet bir serinin başlangıcı olsun ve küskün şehri tekrar Atatürk Stadı'nın tribünlerinde omuz omuza bir araya getirsin.

 

YORUM EKLE