Sınıfta kaldık!

Sakaryaspor açılış maçında 8 yıllık Kocaelispor özlemini bitirdi. Maçın sonucu ve oynanan oyun beklenenin uzağında olsa da bu maçta görüldü ki bizim saha içi kadar tribünde de birlik beraberliğe ihtiyacımız var.

Kocaelispor karşısında 90 dakikalık oyunun çok konuşulacak bir tarafını da göremedik. İlk 5 dakikada arzulu ve golü bulan ardından da beklentinin uzağında kalan bir Sakaryaspor izledik. Özellikle ikinci yarıda rakip kaleye dahi gidemedik! Tamam bu takımın çok eksiği var, bir çok oyuncusu sakat veya daha yeni takıma katıldı. Ancak sahada ne oynadığımızı anlayamadık! Kalite kabul edilebilir bir bahane olabilir ama futbol olarak sahada bir şeyler de göstermek lazımdı. Teknik heyetin bu konuda maç sonlarında eksiklikleri anlatmak yerine olan futbolculardan en iyi verimini alması gerek. Görünüyor ki bunu yapmak yerine ilk olarak diğer seçenek tercih ediliyor.  

Sakaryaspor yönetimi, göreve geldiği günden bu yana ilk olumlu hareketini Kocaelispor maçını alarak yapmıştı. Açılış maçında bu icraat bence doğruydu. Bursa finalinin tahribatını bu maçla birlikte bir nebze de olsa taraftarlara unutturarak yeni bir heyecana çıkılabilirdi. Ancak görüldü ki bizim geçen seneden bu yana kendi tribünümüzde yaşanan gerginlikler halen bitmemiş. Kendi aramızda birlik beraberliği sağlayamadığımızda başarının gelmesi de imkansız olur. Taraftarın yeniden ne yapıp ne edip Bursa finalindeki birliği yakalaması lazım. Yoksa şuan ki görüntüleri ne kendilerine ne de Sakaryaspor’a bir yarar getirmez. Yalnız şunu da yazmadan edemeyeceğim. Tribünde istenilen görüntüleri göremediğimizi söylesek de 5-1’lik maça gönderme yapılan pankart son derece kaliteli ve güzeldi.

Transfer tahtası konusuna gelince. Arap saçına dönen bu konuda artık geri sayıma geldik. 2 Eylül son tarih. Yönetim, son olarak yarını göstermişti. Yalnız benim duyduğum işin gelecek haftaya sarkacağı. Göreve geldiğinden bu yana şehre farklı tarihler vererek zaman kazanan! İbrahim Nalbant ve kurmayları için artık son 10 gün kaldı. Kocaelispor maçı öncesinde transferi açmak için artık son rötuşları yaptıklarını söylediler. Umarım bu böyledir. Çünkü olası bir transfer tahtası açılmaması halinde hem kendileri hem de Sakaryaspor için çok zor bir sezon olur. Bununda farkında olduklarını umuyorum. Çünkü verilen tarihler geçer ama gerçekler asla silinmez.

Bu arada bir tebrik de ilimizin Üst Klasman hakemliğine yükselen ismi Atilla Karaoğlan’a gelsin. Süper Lig’de ilk sınavına pazartesi günü Gaziantep’te Gazişehir Futbol Kulübü-Gençlerbirliği önünde çıkacak. Allah yolunu açık etsin. Yöneteceği güzel maçlarla hem Sakarya hakemliğini hem de bizi iyi temsil etsin. Takımımızın olmadığı bir yerde en azından hakemimizle temsil edilebilmek az da olsa bizi mutlu ediyor.

YORUM EKLE