"18 senelik tek kale maç dönemi bitmiştir"

İyi Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu'ya bu sözlerle seslendi 

"18 senelik tek kale maç dönemi bitmiştir"

Adapazarı Belediye Meclisinin Temmuz ayı olağan toplantısında İyi Partili meclis üyelerinin eleştirilerinin ardından Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ile kısa süreli atışma yaşandı. 
İyi Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı da mecliste yaşanan diyaloglarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. 
Dokumacı, artık muhalefetin de mecliste yer aldığını kaydederek, "18 senelik tek kale maç dönemi bitmiştir" ifadelerini kullandı 
Dokumacı'nın açıklamalarının tamamı şu şekilde: 

6.07.2020 günü yapılan Adapazarı Belediyesi Meclis toplantısında yaşananlara ilişkin Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı yazılı bir açıklama yaptı.

Değerli Hemşehrilerimiz;

İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı olarak,meclis üyelerimiz ile birlikte saha çalışmalarına aralıksız devam ediyoruz. Bu bağlamda şimdilik muhalefet görevimiz nedeni ile vatandaşın sesi olmaya, onların sorunlarını ilgili yerlere taşıma görevini en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Başında da dediğimiz gibi; muhalefeti doğruya doğru, yanlışa yanlış şeklinde yapıyoruz,yapmaya da  devam edeceğiz.

06.07.2020 günü yapılan Adapazarı Belediyesi Meclis toplantısında meclis üyelerimizden, Av.Doğan Şen ve Türker Ergül, yapmış olduğumuz saha çalışmalarında vatandaşın tarafımıza ilettiği ve bizlerin tespit ettiği hususlara ilişkin gündem dışı söz almış, beyanda bulunmuşlardır. Özetle; Av.Doğan Şen; Belediye Başkanı Mutlu Işıksu'nunda seçim vaadleri arasında olan ve insan hayatını ilgilendiren kentsel dönüşümün ne zaman başlayacağını, seçimin üzerinden yaklaşık 1,5 sene geçmesine rağmen herhangi bir başlangıcın olmadığı hususunu dile getirmiştir. Diğer meclis üyemiz Türker Ergül ise; ilgili yerdeki vatandaşlarında talebi doğrultusunda, tarım arazilerinin imara açılmaması ve betonlaşmanın önüne geçilmesine ilişkin talepleri iletmiştir. Sizlerin de takdir ettiği gibi,bu  konular güncel ve herkesin malumu olan konulardır.

Aslında siyasetin olağan akışında buraya kadar herhangi bir sıkıntı yoktur. Ancak Meclis Başkanı Işıksu'nun  bu açıklamalar üzerine, partimiz ve meclis üyelerimiz kastederek, 'çamur siyaseti, basit siyaset, dersinize çalışın, mesleğin ne' gibi sarf etmiş olduğu yakışıksız sözler siyasi etiğe hiç uymamaktadır. Ne yazık ki, gördüğümüz kadarı ile Sayın Başkan bunu alışkanlık haline getirmeye başladı. Burdan Başkan'a şunu hatırlatmak isteriz ki, şehrimizde 18 senelik tek kale maç dönemi bitmiştir. Artık eksikleri söyleyen, vatandaşın haklarını savunan İYİ Parti gerçeği vardır. Alışık olmayana için muhalefet ile yaşamak zordur ama güzeldir, insana daha güzel hizmetler yaptırır. Bundan sonra da alışmak lazımdır.

Mesela Sayın Başkan'ı yaklaşık 1,5 senede yapmış olduğu, birkaç çocuk parkını yenileme,güzelleştirme konusundaki başarılı çalışmaları nedeni ile tebrik ediyoruz. Gerçekten o konuda çok başarılı, hatta Avrupa'dan bile ödüllü bir belediyemiz var. Ancak diğer konularda da, yaptığımız eleştirileri de dinleyip, değerlendirmesini kendisinden bekliyoruz. Hele ki eleştiriler sonrası partimize ve meclis üyelerimize  yönelik tavır ve sözleri kendisine hiç yakışmamaktadır. Kendisini partimize karşı tavır ve sözlerinde daha dikkatli ve saygılı olmaya davet ediyoruz. Bu tip davranışlar ile  İYİ Parti olarak bizim susacağımız,pusacağımız gibi bir düşünceniz var ise çok büyük bir yanılgı içerisinde olduğunu belirtmek isterim. İYİ Parti kurulduğundan beri, ülkenin menfaatine, şehrin menfaatine olan her şeyi dimdik söylemektedir, söylemeye de devam edecektir.  

Bu ülkede, bu şehirde hepimizin, biz de hem bu ülkeyi, hem de bu şehri çok seviyoruz, hem de karşılıksız...

banner3
YORUM EKLE