2021 için çalışmalar başladı

Mısır üreticisine uygulanacak olan münavebenin bir yıl daha ertelendiğini duyuran AK Partili Atabek, 2021 yılı için münavebeye teşvik edecek yeni formüller üzerine şimdiden çalışmalara başladıklarını söyledi

2021 için çalışmalar başladı

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin’i makamında ziyaret eden AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, mısır üreticisine uygulanacak olan münavebenin bir yıl daha ertelendiğini duyurdu. Münavebe konusuyla ilgili yıl içerisinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile sıkça görüşmeler gerçekleştirdiklerini söyleyen Atabek, “Özellikle Sakarya’da bakanlıktan gelen heyeti ağırlayarak mısır çiftçilerimizle görüştürdük. Hepimizin bildiği üzere Sakarya’mız mısır üretiminde çok önemli bir noktada. Çiftçimiz bakanlığımız tarafından her daim destekleniyor. Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle birlikte münavebe bir yıl daha uzatıldı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve sayın Bakanımız Bekir Pakdemirli beye teşekkür ediyoruz. Çiftçilerimiz bu yılda teşviklerini alabilecekler. Önümüzdeki yıl da münavebeye teşvik edecek yeni formüller üzerine şimdiden çalışmalara başladık. Sakaryalı çiftçilerimize hayırlı olsun” dedi.

“ZOR BİR YILI GERİDE BIRAKTIK”

2020 yılının hem Türkiye hem de dünya açısından başta kovid-19 salgını olmak üzere birçok olaylar nedeniyle oldukça zor bir yıl olduğunu söyleyen Atabek, “2020 yılı herkesi oldukça zorladı. Türkiye olarak salgın sürecini en başarılı şekilde atlatan ülkeden biri olduk. Birçok ülke daha ne yapacağını bilmezken, biz gereken tüm çalışmalarımızı bitirmiştik. Özellikle bu salgın sürecinde sağlık çalışanlarımız kahramanlarımız oldu. Canları pahasına çok mücadele ettiler. 2021 yılından çok güzel günler umut ediyoruz. Öncelikle kovid-19 salgınından kurtuluruz. 2020 yılının yaralarını birlikte sarıp güzel günlere kavuşmayı temenni ediyorum. Tüm hemşehrilerimizin yeni yılını kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Serkan OK

banner3
YORUM EKLE