‘97 yıllık çınarla gurur duyuyoruz’

CHP’nin 97’nci kuruluş yıldönümü nedeniyle açıklama yapan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, “97 yıllık çınarda mücadele etmekten gurur duyuyoruz” dedi.

‘97 yıllık çınarla gurur duyuyoruz’

CHP Merkez Kadın Kolları MYK üyesi ve İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, CHP’nin kuruluşunun 97’nci yıldönümü nedeniyle açıklamada bulundu. Çeroğlu, “9 Eylül tarihi tüm Türkiye için çok önemli ve anlamlı bir gündür. Cumhuriyet Halk partililer için ise daha farklı bir anlam taşımaktadır. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kahraman Türk askerinin 26 Ağustos'ta büyük taarruzla başlayıp, 1 Eylül'de ''Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz'dir. İleri! ve nihayetin de 9 Eylül 1922 de yazdığı destanla emperyalist güçler karşısında İzmir'i düşman işgalinden kurtarma coşkusudur” dedi.

‘MÜCADELE ETMEKTEN GURUR DUYUYORUZ’

Çeroğlu açıklamasının devamında ise şu ifadeleri kullandı: “Diğer taraftan da başta Ulu Önderimiz ve kurucu Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tamamı, milli mücadelede cephede yer almış, düşmanla göğüs göğüse çarpışmış kahramanlardan oluşan Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluş yıldönümüdür. Ülkemiz için 9 Eylül 1922 demokrasiye geçişin, Cumhuriyet rejimine adım atışın, devletin kuruluşunun habercisidir. Bizler bu eşsiz vatanı bizlere bırakanlara, bunun için tarihin gördüğü en büyük bedeli ödeyenlere ancak bağımsızlık tutkumuz, mücadele azmimiz ve boyun eğmeyen duruşumuzla kendimizi gösterebiliriz. Köklerini Kuvay-i Milliye ruhundan alan, ulusal kurtuluş savaşını yöneten Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde 9 Eylül 1923’te ''Benim iki büyük eserim var, biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri de Cumhuriyet Halk Partisi'' diyerek kurulan 97 yıllık çınarda mücadele etmekten gurur duyuyoruz”

‘YAŞAM MÜCADELESİNİN ÖNCÜSÜDÜR’

“Düşüncelerini, yüklendiği tarihi misyon ile geleceğe taşıyan partim Cumhuriyet Halk Partisi, bugünde Türkiye'nin demokratik yaşam mücadelesinin de öncüsüdür. Cumhuriyet Halk Partisi kuruluşun ve umudun partisidir. Biz Cumhuriyet Halk Partililer kurulduğumuz ilk günün heyecanıyla ülkemiz ve halkımız için kararlı ve korkusuzca yürüyüşümüze devam ediyoruz. Geçmişten aldığımız güçle modern ve çağdaş Türkiye'yi nasıl yanmış küllerinden kurduysak, bugün de yaşanan ve bundan sonra da yaşanacak tüm zor günlerden de ülkemizi kurtaracak büyük gücün Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu biliyoruz”  Serkan Ok

banner3
YORUM EKLE