Adapazarı için çağrı yaptı: Yasaklansın

MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, ilçede havai fişekli kutlamaların yasaklanması çağrısında bulunurken, vatandaşa da seslendi 

Adapazarı için çağrı yaptı: Yasaklansın

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adapazarı ilçe başkanı Halil Hakan Oturak, Taşkısığı’nda yaşanan patlama sonrası yazılı bir basın açıklamasında bulundu.
Başkan Oturak, ilçede havai fişekli kutlamaların yasaklanması çağrısında bulundu. 
Oturak, vatandaşlara seslenerek Adapazarı'nı bu konuda örnek yapmaya davet etti. 


Açıklama şöyle;

İlçemiz Taşkısığı mahallemizde, imha edilmek üzere taşınan havai fişeklerin patlaması sonucu şehit olan askerlerimize yüce Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. 

Eğlence olsun diye üretilip pazarlanan havai fişeklerin; doğaya ve canlılara verdiği zararların yanı sıra; ekmeğinin peşinde olan insanlarımızı ve kahraman askerlerimizi aramızdan aldığı düşünüldüğünde; bundan böyle şehrimizde ne iyi ne de kötü günde bir daha havai fişek patlatmamasını ümit ediyoruz.

Adapazarı ilçemizin bu konuda dünyaya örnek bir şehir olması için vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyoruz. Bu sektöre bütün yönleriyle karşı durmak hepimizin görevidir. 

Bu konuyu belediye meclisinde gündeme getirip yasaklanmasını talep edeceğiz.

Bunun yanında yaşanan felaketleri hassasiyetle inceleyip, olayın faili işletmenin çalışma ruhsatının iptal eden devletimizin sorumlulardan da adalet önünde hesap sorması bir nebze olsun  milletimizin acılarına merhem olacaktır. 

Başımız sağ olsun.

banner3
YORUM EKLE