Adıyaman: Eski bayramların coşkusu kalmadı

Arifiye Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Ferudun Adıyaman, Eylül ayı meclis toplantısında söz alarak “Gönül isterdi ki bu bayramımızı ve diğer milli bayramlarımızı eskiden olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde kutlayabilseydik” dedi.

Adıyaman: Eski bayramların coşkusu kalmadı

sakaryayenihaber.com -

Salı günü Arifiye Belediyesi Meclis Toplantısı’nda gündem dışı söz alan CHP’li meclis üyesi Ferudun Adıyaman, 30 Ağustos Zafer Bayramı’yla ilgili görüşlerini paylaştı. Zafer Bayramı’nı eski bayram coşkusuyla kutlamayı umduklarını belirten Meclis Üyesi Adıyaman, “Gönül isterdi ki bu bayramımızı ve diğer milli bayramlarımızı eskiden olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde kutlayabilseydik. Tüm iş yerlerinin bayraklarını astığı, fener alaylarının düzenlendiği ve Mehmetçiğimizin askeri törenler düzenlediği bayramlar olabilseydi” diye konuştu.

“Alevi kardeşlerimizin oruçlarını Allah kabul etmesini diliyor, tüm İslam aleminin Muharrem ayını kutluyorum” da diyen Adıyaman, “Bu gün ayrıca 1 Eylül Dünya Barış Günü, adıyla da tüm dünyanın barış içinde yaşamasını diliyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi ‘YURTTA BARIŞ, DÜNYADA BARIŞ’…” ifadelerini kullandı.


Çevre kirliğine büyük etki eden atık yağların toplanmasıyla ilgili belediyenin çalışmalar başlatmasını da talep eden Ferudun Adıyaman, Arifiye’nin kadınlarının evlerinde ürettikleri ürünleri sergileyip satabilecekleri bir mekânın tahsis edilmesiyle ilgili yazılı önergeyi de belediye meclis başkanlığına verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 19:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER