banner67

AK kadınlarda bayrak değişimi

AK Parti İl Kadın Kolları’nın 6’ncı olağan kongresinde genel merkez tarafından aday gösterilen Yasemin Turan, mevcut Başkan Zehra Hatipoğlu’ndan bayrağı devraldı

AK kadınlarda  bayrak değişimi

AK Parti İl Kadın Kolları tarafından “inandığın yolda yürü” sloganıyla düzenlenen 6’ncı olağan kongresi bugün Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda kovid-19 salgınına karşı alınan tedbirler çerçevesinde gerçekleştirildi. Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ali İnci, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Serpil Kavlak, AK Parti MKYK Üyeleri, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, bazı STK temsilcileri ve delegeler katıldı. AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, kongreye katılamadığı için telgraf gönderirken, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam’ın göndermiş olduğu mektup ise okutuldu.

“ZİHNİYET DEVRİMİ OLMUŞTUR”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrenin açılış konuşmasını kongrede genel merkez tarafından aday gösterilen Yasemin Turan yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderlik ettiği kutlu yolculuğun 20’nci yılına yaklaşıldığını söyleyen Turan, “Türkiye bu süreç içerisinde sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde her alanda bir zihniyet devrimi meydana getirmiştir. Adeta milletimizi yeniden doğuşa yürütmüştür. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için canla başla çalışmaya gönüllü dava neferleriyiz. Daha yakın zamana kadar toplu iğneyi dahi ithal eden bir ülkeyken, son 18 yılda yapılan dev adımlarla bugün İHA ve SİHA’lar başta olmak üzere dünyaya silah satan ülke konumuna geldik. Hedefimiz 2023’tür ve güçlü Türkiye’dir” dedi.

YÜCE’DEN AK KADINLARA ÖVGÜ

Irak’ın Gara bölgesinde PKK terör örgütü tarafından şehit edilen 13 Türk vatandaşımızı anarak sözlerine başlayan Başkan Ekrem Yüce, “bu topraklarda ezanlar dinlemesin diye mücadele eden nice yiğitler yetiştiren anaları hasretle ve özlemle anıyorum. Kongremizde yapılacak olan bayrak değişiminin ülkemize, şehrimize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu zamana kadar gece gündüz demeden çalışan Zehra Hatipoğlu başkanımıza da çalışmalarından ötürü teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“TEŞKİLATÇILIK KARDEŞLİK DEMEK”

AK Parti kongrelerinin çok coşkulu geçtiğini ifade eden milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, “Fakat yasımız var, ciğerimiz var. 13 evladımızı toprağa verdik. Her içerde hem de dışarıda düşmanlarımız çok. Biz dik durdukça, sayın Cumhurbaşkanımızda her birimizden aldığı cesaretle mücadeleye devam edecektir. Özellikler kadınlarımızın duruşu çok önemlidir. Teşkilatçılık demek kardeşlik hukukudur, Tam bir aile gibisinizdir, kendi aileniz ile geçirmediğiniz zamanı yer yer teşkilatımız ile geçiririz. Çünkü; liderimiz bir, davamız bir, hissettiklerimiz bir. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

“HİZMETLERİMİZ SAYMAKLA BİTMEZ”

AK Parti sayesinde yeni Türkiye’yi inşa eden kadınlara yaptıkları hizmetlerinin saymakla bitmeyeceğini söyleyen İl Başkanı Yunus Tever, “Bununla büyük bir onu ve gurur duyuyoruz. CHP’nin kadınlar üzerinden yaptığı siyasete baktığımız zaman maalesef taciz ve tecavüzlerin arkasının gelmediği ve bunlara susarak, hiç yokmuşçasına davranarak ve hatta mağdurların susturulmasına kadar varan bir zihniyetle mücadele ediyoruz. Biz ne olursa olsun bu zihniyetin, bu ülkenin kadınlarına değer katmayacağına eminiz. Elbette ki yapacakları bir hizmet yoktur. Ak kadınlarımızla birlikte çalışmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Milletimizin gönlünde bugüne kadar girdiği her seçimde kendisini ispat etmiş ve başarılarını ortaya koymuş AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan var” dedi.

“KADIN SİYASETÇİ YETİŞTİRİYORUZ”

Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Kavlak ise 81 ilde 922 ilçede teşkilat yapılarının olduğunu kaydederek, “Şu anda 5 milyon 300 bin üye sayımız ile dünyanın en büyük kadın sivil toplum hareketiyiz. Kadın kolları üye sayımız 80 ülkenin nüfusundan daha kalabalık. Bizim bir hedefimiz de kadın siyasetçi yetiştirmek. AK Parti Kadın Kolları bir okul. Biz burada siyasetçi yetiştiriyoruz. TBMM’deki 54 milletvekilinden 47 tanesi bizim kadın kollarımızdan gelen kardeşlerimizdir. Bize de göre kadın, kadının yurdudur. Biz birbirimize yurt, arkadaş oluyoruz. Böyle kutlu bir davada reisimizin yanında yürüyoruz” ifadelerini kullandı.

“KADINLARIN KATKISINI BİLİYORUM”

Kadınların, siyasete katkılarını ve rolünü çok iyi bilenlerden birisi olduğunu vurgulayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “Hep buna inandım. Her seferinde kadınlarımıza sandıklarda daha fazla görev vermeye çalıştık. Her defasında daha yukarıya çıkmaları için uğraş verdik. Elimizden geldiği kadar da işlerini kolaylaştırmak adına çaba sarf ettik. Biz nasıl ne verede siyaset yaptığımızı iyi bilirsek, motivasyonumuz daha da artar. İktidarı devraldığımız günlerde Türkiye’yi unutmayalım” dedi. Yapılan protokol konuşmaları sonrası seçime gidildi. 572 delegenin oy kullandığı kongrede Yasemin Duran başkan seçildi. Turan ve yönetimi, günün anısına protokol ile fotoğraf çektirdi.

YENİ YÖNETİM LİSTESİ

Turan’ın yönetim kurulu listesinde ise şu isimler yer aldı; Asiye Büşra Özacar, Ayşenur Alkış Çiftçi, Belgin Demirağ, Betül Ekici, Beyhan İlhan, Beyzanur Demir, Burçin Dereli, Büşra Duygu Alptekin, Canan Boncuklu, Dilek Meral, Dilek Yılmazer, Edanur Ülgen, Elif Bilge Gür, Esma Demir, Esra Altundaş, Filiz Çimen, Füsun Kıratlı, Gamze Önsoy, Gökçe Kahkeci, Hediye Filiz, Kevser Abiş, Melek Çavuş, Merve Selen Akın, Mevlüde Pehlivan, Nagihan İkiz, Necla Bostancı, Nilüfer Ak, Nurdan Altun, Perihan Şahin, Rümeysa Dönmez, Rümeysa Yılmaz, Saliha Rabia Gezer, Sedanur Küçükosman, Seher Yay, Sema Erol, Sevilay Çıkrıkçıoğlu, Sevim Ekim, Sibel Bilal, Şahinde Baygül, Şevval Kaya, Şüheda Yılmaz, Şükriye Erdemir, Tuba Bayraktar, Tuğba Arık, Tuğba Değer, Ukba Serbes, Yasemin Fındık, Zehra Yazar, Zeynep Avcı.

Serkan OK

YORUM EKLE