AK Parti il kongresi ne zaman?

Artan kovid-19 vakaları nedeniyle AK Parti Sakarya il kongresi de dahil olmak üzere, AK Parti, tüm kongreleri ileri bir tarihe erteledi

AK Parti il kongresi ne zaman?

   sakaryayenihaber.com-Serkan OK

‘İnandığın yolda yürü’ sloganıyla 2 Ekim tarihinde Kaynarca ilçe kongresi ile kongre sürecine başlayan AK Parti İl Başkanlığı, tüm ilçelerde kongrelerini tamamladı. İlçe gençlik ve kadın kollarında ise sadece birkaç ilçe hariç diğer ilçelerde tamamlandı. 21 Aralık’ta yapılması planlanan AK Parti İl Başkanlığı’nın kongresi koronaya takıldı. Geçtiğimiz günlerde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir akabinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kongrelerin artan kovid-19 vaka ve vefat sayıları nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı.

ŞUBAT YA DA MART

Bu kapsamda 21 Aralık’ta yapılması planlanan AK Parti İl Başkanlığı’nın kongresi de ertelenmiş oldu. Kongre için genel merkez mevcut Başkan Yunus Tever için devam kararı alırken, Tever’de liste çalışmalarını sürdürüyordu. Ertelenen kongrenin ne zaman yapılacağı merak konusu olurken, salgında normale dönüldüğü takdirde kongrenin 2021 yılının şubat ya da mart ayında yapılabileceği söyleniyor.         

banner3
YORUM EKLE