Ak Parti Sakarya'da il kongresine geri sayım

Ak Parti’nin 7. Olağan Kongre sürecini Sakarya için ‘İnandığın yolda yürü’ diyerek Kaynarca ilçesiyle başlayan Ak Parti İl Başkanlığı şu ana kadar 11 ilçe kongresini tamamladı 

Ak Parti Sakarya'da il kongresine geri sayım

Serkan OK'un haberi 

Ak Parti İl Başkanlığı, salgın sebebiyle ara vermek zorunda kaldığı partisinin 7. Olağan Kongre sürecini Sakarya için ‘İnandığın yolda yürü’ diyerek 2 Eylül Kaynarca ilçesiyle başladı. Şu ana kadar sırasıyla Kaynarca, Ferizli, Adapazarı, Sapanca, Geyve, Taraklı, Söğütlü, Akyazı, Arifiye, Pamukova ve Serdivan ilçe kongrelerini gerçekleştiren Ak Parti İl Başkanlığı salgına karşı da tedbirlerini alıyor. 

SON 5 İLÇE KALDI 
Ak Parti İl Başkanlığı, kongreler öncesi Genel Merkez’de yapılan istişare ve değerlendirme toplantıları sonrasında adayları açıklıyor. Bu kapsamda 11 ilçede gerçekleşen kongrelerde Akyazı, Söğütlü, Geyve, Ferizli, Serdivan, Pamukova, Sapanca ve Kaynarca’da mevcut başkanlarla yola devam edilirken Taraklı, Arifiye ve Adapazarı’nda bayrak değişimi yapıldı. 

KARASU’DA BELLİ OLDU 
Ak Parti İl Başkanlığı’nın geriye Karasu, Kocaali, Erenler, Karapürçek ve Hendek ilçe kongreleri kaldı. Karasu’da mevcut Başkan Hasan Yavuzyiğit ile yola devam edilirken İl Başkanı Yunus Tever konuyla ilgili, “Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızca yapılan istişareler ve gerçekleştirdiğimiz görüşmeler sonrası Karasu İlçe Başkanımız Sayın Hasan Yavuzyiğit ile yola devam kararı alınmıştır. Karasu ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. 

KOCAALİ MERAK EDİLİYOR 
Geriye kalan 5 ilçe kongresi için adaylar tek tek açıklanırken en çok merak edilen ilçe ise Kocaali. Mevcut Başkan Ersan Demir hAkkında birçok iddialar ortaya atılırken, ilçe halkı Demir’in tekrardan aday olmamasını istiyor. Ersan Demir geçtiğimiz haftalarda diş hekimi Şemsettin Özcan’ın kaşesiyle sahte diş doktorluğu yaptığı iddialarıyla gündeme gelmişti. Öte yandan İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Demir hakkında suç duyurusunda bulunulduğu da söylentiler arasında. Ak Parti İl Başkanlığı’nın, Kocaali İlçe Başkanlığı kongresi için kiminle yola devam edeceği ise merak konusu oldu. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 13:45
banner3
YORUM EKLE