Ak Parti ve CHP arasında ortalığı karıştıran iddia

CHP Gençlik Kolları Başkanı "Cadde54 rant iddiaları" ile ilgili hazırlanan broşürleri dağıtan partili grubun AKP'liler tarafından darp edildiğini iddia etti

Ak Parti ve CHP arasında ortalığı karıştıran iddia


sakaryayenihaber.com-Serkan OK'un haberi

KELEŞ-ALEMDAR ATIŞMASI
CHP ve AKP arasında "Cadde54 Projesi" ile ilgili gerginlik sürüyor. CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, projeden rant sağlandığını iddia etmiş Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar bu iddiaya elinde projeyle "Rant size yakışır, işte proje bu" şeklinde cevap vermişti.


BROŞÜR BASTIRDILAR
CHP İl Teşkilatı, bu iddiaların yazılı olduğu "İşte rant budur" başlığıyla bir broşür hazırladı. Çıkarılan yüzlerce adet broşür, Serdivan ilçesinde parti görevlilerince sokaklarda dağıtılmaya başlandı. Projedeki kanunsuz olduğu iddia edilen işlemlerin ve rant iddialarının yazıldığı bu broşür gerginliğin dozunu arttırdı.


DARP ETTİLER İDDİASI
Serdivan Beşköprü ve 32 Evler Mahallesi civarında broşür dağıtan CHP'li şahıslar, iddiaya göre karşılaştıkları AKP'li şahıslarla kavga etti. CHP Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı, partili arkadaşlarının darp edildiğini iddia ederek,"Yumruklaşma yaşanmış ve arkadaşlarımız darp edilmiş" ifadelerini kullandı.


TWİTTER'DAN YAZDI
Twitter'da Başkan Yusuf Alemdar'ı etikeyleyen Konyalı,"Soner Yıldız bizim gençlere mafyacılık oynamış. Aklını başına alsın. Sıkıntı varsa Adapazarı'ndayız. Siyaset istiyorsa siyaset! Kafası çalışmıyorsa Adapazarı kuralları" yazılı bir tweet attı. Bu paylaşım, Sakarya siyasetinin gündemi oldu. Bunun üzerine çok sayıda partili paylaşım yaparak AKP'yi eleştirdi.


GEREKEN AÇIKLAMA YAPILACAK
Sakarya Yenihaber'e konuşan CHP'li başkan Konyalı, şikayet için gerekli başvuruyu görüştüklerini kaydederek,"Broşür dağıtımı yapılıyordu, bölge olarak dağılmıştı arkadaşlar. Beşköprü'de AKP'li meclis üyesi Soner Yıldız araçla gelmiş'Bunları buradan toplayacaksınız' demiş. Serdivan'da bir yöneticimiz ağabey de cevap vermiş. Yumruklaşma olmuş, bu kişiler arkadaşlarımızı darp etmişler. Üst yönetimle görüşülecek. Darp ve hakaret mevcut. Önümüzdeki süreçte gereken bilgilendirme yapılacak" dedi.

YILDIZ: MÜSADE ETMEYECEĞİZ


AKP Serdivan Belediyesi Meclis Üyesi Soner Yıldız, yapılan paylaşımlar üzerine CHP'li Konyalı ve il başkanlığı hakkında suç duyurusunda bulundu. Yıldız, "Bizim kimseyle mafyacılık oyanama hevesimiz yok. Pandemi süreci olduğu için broşür dağıtımı için sakıncaları dile getirdik. Tepkileri farklı oldu. Ufak bir gerginlik yaşandı. Kardeşimiz Ulaş Yusuf Konyalı 'Adapazarı kuralları' ifadesini kullanarak bunu kamuda farklı boyuta taşımaya çalışmış. Bu düşünceye şahsım ve mensubu olduğum kurum asla müsade etmeyecek" dedi

DAĞITILAN BROŞÜR

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2020, 10:30
banner3
YORUM EKLE