Ak Parti’de Erenler için yeni senaryo…

2 gün kala ertelenen AK Parti Erenler İlçe Kongresi’nde 3 aday arasında karar verilmezken, bir ismin daha kulislerde dolaştığı söyleniyor 

Ak Parti’de Erenler için yeni senaryo…

2 Ekim tarihinde ‘İnandığın yolda yürü’ sloganıyla 7’nci Olağan Kongre sürecini başlatan AK Parti İl Başkanlığı, 15 ilçe kongresini tamamladı. AK Parti Erenler İlçe Kongresi ise 2 kala İl Başkanı Yunus Tever’in, ‘Teşkilat Başkanımız sayın Erkan Kandemir’in katılacağından dolayı Erenler İlçe Kongremiz ileri bir tarihe ertelenmiştir’ açıklamasıyla ileri ki tarihe ertelenmişti. Kulislerde ise kongrenin henüz bir adayın belirlenememesi nedeniyle ertelendiği söyleniyor. 
3 ADAY GENEL MERKEZE ÇAĞRILDI 
AK Parti Teşkilatı il ve ilçe kongrelerinde adaylarını genel merkez tarafından yapılan istişare ve değerlendirme toplantıları sonrasında belirliyor. Bu kapsamda Erenler ilçe başkanlığı için geçtiğimiz günlerde AK Parti Erenler İlçe Başkanı Beşir Doğrusever, Erdal Köse ve Ahmet Bülent Ekşioğlu, Genel Merkez’e çağrılarak mülakata alındı. Ankara'da yapılan görüşmelerden de bir sonuç çıkmadı. 3 adayın yanı sıra bir ismin daha kulislerde dolaştığı öğrenildi. Bazı partililer, 31 Mart 2019 yerel seçimlerde AK Parti Erenler Belediye Başkan Aday Adaylarından birini aday gösterilmesini istiyor. Partililer tarafından istenilen kişinin aynı zamanda bazı AK Parti Sakarya Milletvekilleri tarafından da olumlu bakıldığı söyleniyor. 
İLERİ TARİHE ERTELENDİ
Genel Merkez tarafından Erenler İlçe kongresi için henüz bir aday belirlenmezken, konuyla ilgili görüşünü aldığımız AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, “Erenler İlçe Kongresi için geçtiğimiz günlerde 3 adayımız Genel Merkez’e çağrılarak mülakata alındı. Yapılan istişare ve değerlendirme toplantısı sonrası kongremiz için adayımız belirlenmedi. Hal böyleyken, kongremizde ileri ki tarihe ertelendi. Aday için çalışmalar sürüyor. Genel Merkez’imizin belirleyeceği aday ile birlikte davamıza devam edeceğiz” dedi. 
‘AMACIMIZ HİZMET ETMEK’
Genel Merkez’in göstereceği aday ile yola devam edeceklerini vurgulayan Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç ise, “Erenler İlçe Kongremiz için henüz bir aday belirlenmedi. Genel Merkez ve İl Başkanlığı’mızda konuyla ilgili çalışmalar devam ediyor. Erenler Belediye Başkanı olarak ‘şu kişi aday olsun’ gibi bir ifadeler kullanmadım ve kullanmamda. Genel Merkez’imizin göstereceği aday ile ilçemize hizmet edeceğiz. Bizim için isim önemli değil önemli olan birlik ve beraberlik içerisinde ilçemize güzel hizmetler kazandırmaktır” diye konuştu. Henüz adayın belli olmadığı Erenler İlçe Kongresi’nde özellikle AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un görüşü merak ediliyor. Serkan OK 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2020, 20:09
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevim Keski̇n
Sevim Keski̇n - 3 ay Önce

Çok mu zor AKP de demokrasinin uygulanması. Adaylar çıksın delegeler de mutlaka çakmalar da olabilir. En doğrusu üyeler seçsin. Niçin korkuluyor pes vAllahi.