AK Parti’de son 1 kongre 

İlçe kongrelerine devam eden AK Parti İl Başkanlığı, şu ana kadar 15 ilçe kongresini gerçekleştirirdi.  

AK Parti’de son 1 kongre 

Salgın sebebiyle kongre sürecine ara vermek durumunda kalan AK Parti İl Başkanlığı, 7’nci Olağan Kongre sürecini Sakarya için ‘İnandığın yolda yürü’ sloganıyla 2 Eylül tarihinde start verdi. Şu ana kadar Kaynarca, Ferizli, Adapazarı, Sapanca, Geyve, Taraklı, Söğütlü, Akyazı, Arifiye, Pamukova, Serdivan, Karasu, Kocaali, Karapürçek ve Hendek ilçe kongrelerini gerçekleşen İl Başkanlığı, son olarak Erenler ilçe kongresini gerçekleştirecek. 

2 ADAY YARIŞTI 

Önceki gün gerçekleşen Hendek İlçe Kongresi’nde ise 2 aday yarıştı. Genel Merkez tarafından tekrardan aday gösterilen mevcut Başkan Hasan Serdar Baykal ile AK Parti Hendek Kurucu İlçe Başkanı Şenay Sakal yarıştı. AK Parti’de uzun yıllar sonra iki adaylı kongre gerçekleşirken, genel merkez tarafından aday gösterilen mevcut Başkan Hasan Serdar Baykal 266 oy alarak güven tazeledi. 

4 İLÇEDE BAŞKAN DEĞİŞTİ

AK Parti İl ve İlçe kongrelerinde aday gösterecek kişiler, genel merkez tarafından yapılan istişare ve değerlendirme toplantıları sonrasında belirleniyor. Kaynarca, Ferizli, Sapanca, Geyve, Söğütlü, Akyazı, Pamukova, Serdivan, Karasu, Kocaali, Hendek’te mevcut başkanlarla yola devam kararı alınırken, Adapazarı, Taraklı, Arifiye ve Karapürçek’te ise bayrak değişimi yaşandı. İl Başkanlığı kongresi yaklaşırken son olarak kalan Erenler ilçesi ise merakla bekleniyor. 

ERENLER’DE NE OLACAK?

AK Parti İl Başkanlığı’nın son olarak kalan Erenler ilçe kongresinin ne zaman yapılacağı ise merak konusu oldu. İl Başkanı Yunus Tever, geçtiğimiz günlerde Erenler ilçe kongresinin 27 Eylül tarihinde yapılacağını duyurmuş, ardından tekrardan açıklama yaparak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in Erenler ilçe kongresine katılacağından dolayı kongrenin ileri bir tarihe ertelendiğini duyurmuştu. AK Parti Erenler İlçe Başkanı Beşir Doğrusever, tekrardan aday olmak için çalışmalar yürütürken, genel merkezin kongrede göstereceği aday ise merakla bekleniyor. Serkan OK

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER