Ak Parti’de yarın 3 kongre yapılacak

Ak Parti'de Serdivan, Arifiye ve Pamukova ilçe teşkilatlarının kongreleri cumartesi günü gerçekleşecek

Ak Parti’de yarın 3 kongre yapılacak

Ak Parti İl Başkanlığı kongre sürecine başlamadan önce ilçe başkanlık kongrelerinin takvimini açıklamıştı. Ülkemizde salgının tekrardan artışa geçmesi nedeniyle İl Başkanı Yunus Tever, Genel Merkez ile yaptığı görüşmeler sonrasında takvimde değişikliğin yapıldığını açıklamıştı. 
GERİYE ÇEKİLDİ
Açıklanan takvime göre Pamukova İlçe Başkanlığı’nın kongresi 20 Eylül’de, Arifiye İlçe Başkanlığı’nın kongresi 23 Eylül’de ve Serdivan İlçe Başkanlığı’nın kongresi ise 3 Ekim tarihinde gerçekleşecekti. Kovid-19 salgınına karşı tedbir amaçlı kongrelerini geriye çeken AK Parti İl Başkanlığı bu kapsamda Pamukova, Arifiye ve Serdivan İlçe Kongrelerini yarın gerçekleştirecek. 
ÇELİK, AKBAŞ VE ERKEN
Bilindiği üzere AK Parti Teşkilatı, ilçe ve il başkan adaylarını Genel Merkez’de yapılan istişare ve değerlendirme toplantıları sonucunda belirliyor. Bu kapsamda Sakarya’daki ilçe başkan adayları da tek tek Ankara’ya çağırılarak değerlendiriliyor. Bugün gerçekleşecek olan Pamukova ilçe kongresi için Genel Merkez Aziz Burak Çelik, Arifiye ilçe kongresi için Adnan Akbaş ve Serdivan ilçe kongresi için Burak Erken üzerinde karar almıştı. 
AKBAŞ AÇIKLAMA YAPTI
Kongre ile ilgili açıklama yapan AK Parti Arifiye İlçe Başkan Adayı Adnan Akbaş, “AK Parti’de kongreler birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu içerisinde gerçekleşir. AK Parti kongrelerinde, zaman zaman bir bayrak değişimi, bayrak yarışı vardır. Teşkilatımızda bayrak değişir ama hizmet aşkı, çalışma şevki ve parti sevgisi asla sona ermez. Bugün, Gölbaşı Park’ta gerçekleştireceğimiz kongremize tüm hemşehrilerimizi davet ediyor, kongremizin şimdiden ilçemize, partimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. Serkan Ok

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE