AK Partili Demir'den görülmemiş istek!

Kocaali’de yanında çalıştığı diş hekiminin kaşesiyle doktorluk yaptığı iddia edilen diş teknisyeni AK Parti Kocaali İlçe Başkanı Ersan Demir, 27 Eylül Pazar günü yapılacak Kocaali İlçe kongresinde Genel Merkez tarafından yeniden aday gösterildi. Adaylığı ile ilgili görüştüğümüz Demir, gazetemizden görülmemiş bir talepte bulundu.

AK Partili Demir'den görülmemiş istek!

sakaryayenihaber.com -

Demir’in yeniden tek aday olması özellikle bölge halkı tarafından tepki görürken AK Parti İl Yönetimi, Başkan Demir hakkında kendilerine gelen olumsuz bir yorum olmadığını ve Genel Merkez’in verdiği karara saygı duyduklarını belirterek, ilçe başkanlarına güvendiklerini söyledi. Demir’in adaylığının açıklanması üzerine Kocaalili vatandaşlar, partide geçmiş dönemde görev yapan ve halen yapmaya devam eden kişiler, parti disiplini açısından isim vermeden ortak görüş bildirdi. Demir’in adaylığının doğru olmadığını dile getiren partililer, “Kocaali’de herkes biliyor ki bu adam dişçi ama doktor mu? Değil! Hakkında böyle bir şaibe varsa çekilmesi gerekiyordu. Kendine ve ‘daha çok partimize zarar veriyor’ diye düşünen çok insan var” dedi. 

‘BAŞKA KİMSE YOK MU?’

Partililer, “İlçede başkan olmak isteyen, hevesli başka kimse yok mu? Partiyi bırakın, Ersan Demir kendine de zarar veriyor. Olaya menfaat olarak bakıyorlar. Hem ilçemizin hem partimizin hem milletin oy hakkını yok sayıyorlar. İnsanlar, partiye hakkında şaibe çıkan insanları getirdiklerinde kızıyorlar. AK Parti’ye oy vermezler, başka partiye oy verirler ama giderler AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a oy verirler. İnsanlar birine kızıp da Genel Başkan Erdoğan’a oy vermemezlik yapmaz. Bu zaten Türkiye’nin genelinde var. AK Parti’nin oyu az, Erdoğan’ın oyu çok. Kongreden sonra oy oranları düşer, siyaset mide bulantısını kaldırmaz” diye konuştu. 

HABERİ GÖRMEK İSTEDİ 

Hakkında çıkan iddialar ve kongre ile ilgili görüşlerini almak istediğimiz AK Parti Kocaali İlçe Başkanı Ersan Demir sorularımıza cevap verdi. Demir’in, yaptığı açıklamaları gazetemizde yer vereceğimiz şekilde görmek istemesi üzerine gazetecilik etiği açısından yapacağımız haberi muhatabına göndermeyi uygun bulmadığımız için Demir’in açıklamalarına yer vermiyoruz. Kongre 26 Eylül Cumartesi günü saat 11.00’de Kocaali Bahçem Park Millet Bahçesi gerçekleşecek. 


Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 10:43
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Sofu
Mehmet Sofu - 4 hafta Önce

Ersan Demir partisini düşünce çoktan istifa eder, savcılık soruşturmasının sonucunu beklerdi.
Onun ofisini mühürleyenler, sahte doktorluk yaptığını tescil edip savcılığa suç duyurusunda bulunanlar CHP liler değil.
Utanmadan bu ülkede işler böyle yürüyor deyip onu savunan zavallıları görünce insan acı çekiyor

SIRADAKİ HABER