Ak Parti’nin Sakarya’daki üye sayısı kaç oldu?

Ak Parti Sakarya İl Başkanlığı, ‘Gönül Seferberliği’ kapsamında başlatılan üye kampanyasında Sakarya hedefini 200 bin olarak açıklamıştı

Ak Parti’nin Sakarya’daki üye sayısı kaç oldu?

Serkan OK’un haberi 
Gönül Seferberliği kapsamında başlattıkları üye kampanyasına devam eden Ak Parti İl Başkanlığı şu ana kadar 160 bin üyeyi partisine kazandırdı. Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, yıl sonuna kadar üye sayılarını 200 bin yapacaklarını söylemişti. İl Başkanlığı, yıl sonuna kadar 40 bin üyeyi partisine kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor. 
İLÇELER YARIŞIYOR 
Ak Parti Sakarya İlçe Başkanları, başlatılan ‘Gönül Seferberliği’ kampanyasında adeta yarışıyor. Ferizli İlçe Başkanlığı, 4 ay içerisinde 857 yeni üye yaptı. Konuyla ilgili Ferizli İlçe Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “15 haziranda başlatılan yeni üye çalışmaları konusunda il başkanımız Sayın Yunus Tever’e bin 156 yeni üye sözü vermiştik. Bu akşam itibariyle 857 yeni üyemizi yaptık. Kalan 299 üyemizi Ferizli olarak pazartesiye kadar bitireceğiz” denildi. Ferizli teşkilatında yönetim kurulu üyesi olan Erdoğan Yıldız, tek başına 407 üyeyi partisine kazandırdı. 
SÖĞÜTLÜ BİRİNCİ SIRADA
Başlatılan üye çalışmalarında Söğütlü teşkilatı olarak 1’inci sırada yer aldıklarını söyleyen AK Parti Söğütlü İlçe Başkanı Selçuk Kurt, “Üye çalışmalarında AK Parti Söğütlü Teşkilatı olarak yüzde 80’lik hedefi tutturma oranıyla 1’inci sırada yer alarak çok kıymetli İl Başkanımız sayın Yunus Tever’e verdiğimiz sözü yerine getiriyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi. 
4 HAFTADA BİN ÜYE 
AK Parti Sapanca İlçe Teşkilatı ise, kampanya kapsamında 4 hafta içerisinde bin üye yaptı. AK Parti Sapanca İlçe Başkanı Yunus Gümüşel, “Üye çalışmalarına ilk günkü aşkla devam ediyoruz. Kıymetli İl Başkanımız Yunus Tever’e 8 haftada verdiğimiz bin üye sözümüzü 4 haftada tamamlamış bulunmaktayız. İnandığımız yolda AK Parti Sapanca olarak ailemizi büyütmeye devam ediyoruz” diye konuştu. 
HEDEF 200 BİN ÜYE 
Yıl sonuna kadar üye sayısını 200 bin yapmayı hedeflediklerini söyleyen İl Başkanı Yunus Tever, “Gönül Seferliği kapsamında başlattığımız üye çalışmalarında şu anda yeni 8-9 bin üyeyi partimize kazandırmış durumdayız. Sakarya’da 160 bin üye sayısına ulaştık. İnşallah bu yılsonuna kadar hedeflediğimiz üye sayısına ulaşmayı amaçlıyoruz. Kasım ayı başında da Sayın Cumhurbaşkanımızın video konferans yöntemiyle katılacağı, 81 İl’de eş zamanlı olarak düzenlenecek olan ‘Yeni Üye Tanışma Programı’nı gerçekleştireceğiz” dedi. 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2020, 14:35
banner3
YORUM EKLE