AKAR, ÜSTÜN'ÜN HORTUM ELEŞTİRİSİNE CEVAP VERDİ: DERDİ NİFAK SOKMAK

MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Cumhur ittifakını ‘MHP adeta AK Parti tabanına hortum bağlamış’ şeklinde eleştiren Sakarya Eski Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’e cevap verdi

AKAR, ÜSTÜN'ÜN HORTUM ELEŞTİRİSİNE CEVAP VERDİ: DERDİ NİFAK SOKMAK

YENİHABER’E ZİYARET
AKP’den ayrılıp yeni bir parti kurma hazırlığındaki eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte hareket eden AKP Sakarya Eski Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’ün ‘MHP adeta AK Parti tabanına hortum bağlamış’ şeklindeki açıklamasına MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar sert tepki gösterdi. Akar Yenihaber ziyareti sırasında konuyu değerlendirirken Sakarya eski Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’ün tek derdinin Cumhur ittifakına nifak sokmak olduğunu söyledi.
APO İLE EMPATİ
Üstün’ün geçmişte TBMM İnsan Hakları Komisyon Başkanı iken terörist başı Abdullah Öcalan’la ile empati yapılması gerektiğini söylediğini hatırlatan Akar, “Apo ile empati öneren Üstün, FETÖ’den tutuklanan Şemdinli Savcısı Ferhat Sarıkaya’nın da en büyük hamilerinden biriydi. Adı Şeker Fabrikası ile ilgili iddialara bulaşmış, toplum nazarında aklanmamış bir isim. Bizim partimizle ve kurduğumuz ittifakla ilgili konuşamaz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER