AKP'de ertelenen kongreler ne zaman başlayacak? 

Adalet ve Kalkınma Partisi'nde koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen kongrelerin ne zaman başlayacağı belli oldu 

AKP'de ertelenen kongreler ne zaman başlayacak? 

sakaryayenihaber.com - 
Yıl başında delege seçimleriyle birlikte kongre sürecini başlatan Adalet ve Kalkınma Partisi'nde Sakarya kongreleri Kocaali Kongresiyle başlayacaktı. 29 Şubat'taki Kocaali ve 8 Mart'taki Hendek ilçe kongreleri, o hafta Suriye'nin İdlib kentinde askerlerimizin Şehit olduğu saldırı nedeniyle ertelenmişti. 
10 Mart'ta ülkemizde ilk koronavirüs vakasının görülmesinin ardından ise tüm toplu etkinliklerde olduğu gibi siyasi parti genel kurullarının da ertelenmesi kararı alındı. 
Bu kapsamda AKP'nin Sakarya'daki ilçe kongreleri de ertelendi. 

AKP Genel Başkan Yardımcısı, Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Çarşamba günü 81 il başkanıyla video konferans yöntemiyle istişare ve değerlendirme toplantısı yaptı. 
Sakarya İl Başkanı Yunus Tever ve İl Teşkilat Başkanı Erkut Aşoğlu'nun da katıldığı toplantıda ertelenen kongreler ele alındı. 
Kongre tarihlerinin önümüzdeki süreçte yeniden belirlenerek Ağustos ayının sonunda başlatılması kararı alındı. 


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2020, 00:28
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe Nurdan Çetin
Ayşe Nurdan Çetin - 3 hafta Önce

Sayın il başkanı Yunus Tever bey başkan yardımcınız M.Alper Yüksel'in 1.sınıf tarım arazisine kaçak yapı yapmasıyla ilgili bir çok haber sitelerinde haberler okuyoruz. Haberlerde Sakarya AKP İl başkan yardımcısı olarak lanse ediliyor. Bu hususta sizin söylemeniz gereken bir kaç cümleniz yok mu? Açıklama yapma sorumluluğunuz yok mu? Yönetiminizde bulunan İlgili hakkında açıklama veya eylem yap(a)mamanızın nedeni nedir?

SIRADAKİ HABER