AKP'de öze dönüş

Cumhurbaşkanı Erdoğan son il başkanları toplantısında teşkilata eski partililere ulaşılması ve gönüllerinin alınması talimatını verdi. Teşkilat üyeleri eski yöneticileri ziyaret ederek sorunlarını dinleyecek. 

AKP'de öze dönüş

GÖNÜLLERİNİ ALIN
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında eski partililere ulaşma talimatı verdi. Başkanlara, “Şehrinize döner dönmez, 2001 yılından itibaren parti kademelerinde görev alan her bir kardeşimize ulaşmanızı istiyorum” diye seslenen Erdoğan, partiye emek veren herkesin gönlünün alınmasını istedi.

KOMİSYON KURULACAK
Erdoğan’ın bu talimatının ardından teşkilatlar harekete geçti. İlk olarak 2001 yılından bugüne ana kademe, gençlik ve kadın kollarında görev yapan üyelerin bilgileri revize edilecek. Daha sonra teşkilatlarda kurulacak komisyon vasıtasıyla eski yöneticiler ev ve işyerlerinde ziyaret edilecek. Geçmiş yöneticilerin varsa sorunlarının giderilmesi için de yardımcı olunacak.

YILDA İKİ TOPLANTI ŞARTI
Gerekirse belediye başkanlarının da katılacağı ziyaretlerde partiden bir kopuş yaşanmışsa nedenleri sorgulanacak ve yapılan görüşmeler raporlanacak. AKP’de öze dönüş olarak nitelendirilen gelişme kapsamında kurucu yöneticilerle yılda iki kez toplantı yapılması da kararlaştırıldı. Eski partililerle buluşmaların yıl sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER