AKP'de temeyül yoklaması başladı

AKP'de ilçe başkanlarını belirlemek için beklenen temayül yoklaması heyecanı ilçe başkanlıklarında başladı.

AKP'de temeyül yoklaması başladı

AKP Sakarya İl Koordinatörü, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’ nün koordinasyonunda belirlenen ilçelerde yapılan temayül yoklamaları; İlçe Yönetimleri, Belediye Meclis Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Yönetimleri, Mahalle Başkanları ve çok sayıda teşkilat mensubunun katılımıyla gerçekleşti.

Temayül yoklamasına katılan partili üyelere ‘İlçe Başkanlığında Kimi Görmek İstersiniz?’ sorusu yöneltildi ve katılımcılardan istedikleri üç ismi yazmaları istendi. Katılımın oldukça yoğun olduğu gözlemlenen temayül yoklamalarının sonuçları Genel Merkez Teşkilat Başkanlığıca değerlendirilecek.

Temayül süreci hakkında konuşan İl Koordinatörü, Bolu Milletvekili Av. Fehmi Küpçü: “AK Parti büyük ve güçlü bir ailedir. İstişare de bu büyük ailenin kadim bir kültürü ve geleneğidir. 7. Olağan Kongre sürecimizde dün olduğu gibi bugün de teşkilatlarla istişare ediyor ve yol haritamızı oluşturuyoruz. Bugün gerçekleşen temayül yoklamalarına destek ve katılım gösteren her bir teşkilat mensubu üyelerimize ve dava arkadaşıma teşekkür ediyorum. Temayül sonuçların Sakarya’mız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, kongre sürecinin şehrimize ve partimize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı için Ankara’da bulunan AKP İl Başkanı Yunus Tever temayül yoklamlarında bulunamadı. İl Koordinatörü Bolu Milletvekili Av. Fehmi Küpçü’nün çalışmalarına İl Teşkilat Başkanı Mehmet Erkut Aşoğlu eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2020, 19:32
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Semih peki
Semih peki - 2 ay Önce

Nerede çok sayıda partiliye ye soruldu?Yok böyle bir şey.Hep aynı kişiler cevap verdi. Bunu parti üyelerine telefon üzerinden sorabilirler.Oy kullananlar zaten üst yönetim kadın kolları gençlik kolları delegeler.Normel bir üye yok.Sonuç hep aynı.

SIRADAKİ HABER